Tak wygląda Škoda Karoq, kompaktowy SUV zastąpi Yeti [ZDJĘCIA]

W Sztokholmie odbyła się statyczna prezentacja nowego modelu Škoda Karoq – nowego, kompaktowego SUV-a czeskiej marki. Mniejszy brat modelu Kodiaq będzie oferowany w sprzedaży w pięciu różnych wariantach silnikowych – dwóch benzynowych i trzech wysokoprężnych.

Mierząc 4382 mm długości, 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości, model ma według producenta zapewniać komfortową ilość miejsca dla wszystkich pasażerów w kabinie. Długi rozstaw osi, wynoszący 2638 mm (2630 mm dla wersji z napędem na cztery koła) z kolei ma przyczynić się do większej stabilność prowadzenia, a oświetlenie w technologii LED modelu Karoq ma nadawać wyjątkowego charakteru całej sylwetce.

Nowy model zastąpi w gamie czeskiego producenta model Yeti. Nazwę przejęto z języka pierwotnych mieszkańców Aleutów, archipelagu wysp znajdującego się w pobliżu Alaski. Kontynuuje ona nowa terminologię, która zastosowano już w przypadku Škody Kodiaq (z literą „Q” na końcu).

Nowy model, który zastąpi Yeti, będzie produkowany w Kvasinach. Nie wyklucza się jednak dołączenia tego modelu do palety powstającej poza macierzystą fabryką (Chiny, Rosja). Pierwsze samochody trafią do użytkowników w drugiej połowie 2017 r.

Więcej o Škodzie Karoq przeczytasz tutaj >>>

 

Źródło: Škoda Auto Polska
oprac. MF/jab