PKO Leasing przejmie Prime Car Management?

Jedna ze spółek PKO BP planuje przejąć kontrolę nad Prime Car Management. Jest to giełdowy operator flot samochodowych, grupy Masterlease.

Spółka z grupy PKO BP wybrała się na zakupy. W środę popołudniu PKO Leasing ogłosiło wezwanie na 100 proc. akcji giełdowych Prime Car Management (PCM), własciciela zarządzającej flotami samochodowymi grupy Masterlease.

Według doniesień, PKO Leasing chce płaić 11,38 zł za walor PCM. Jest to o 30 proc. więcej niż wartość akcji po zamknięciu środowej sesji na giełdzie. Wykupienie 100 proc. akcji oznaczałoby wydatek rzędu 135 mln zł.

Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane od 3 stycznia do 15 lutego przyszłego roku. Wszystko wskazuje na to, że PKO Leasing chce kupić co najmniej 66 proc., a maksymlanie 100 proc. akcji – informuje Puls Biznesu.

Jest to dobry moment na takie transakcje. PCM po trzech kwartałach roku ma 9 mln zł zysku netto. Jest to znacznie mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej, kiedy była to wartość 30 mln zł netto.

Spółka zarządza flotą pojazdów. Obecnie finansowanych jest 35,87 tys. aut. Stanowi to o 10,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Na koniec trzeciego kwartału zadłużenie grupy wynosiło 1,695 mld zł netto. Jej giełdowa kapitalizacja to 103 mln zł.

Warto dodać, że na czwartkowej sesji ceny akcji PCM znacznie podskoczyły. Przekroczyły one ofertę złożoną przez PKO Leasing.

Źródło: Puls Biznesu

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności