[PODSUMOWANIE] II Międzynarodowe Targi EkoFlota już za nami!

W dniach 6-7 października 2017 roku w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie odbyła się II edycja Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność. Wydarzenie przyciągnęło wielu zwiedzających, interesujących się tematyką ekologii w szeroko pojętym transporcie.

II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność odbyły się w dniach 6-7 października w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie. Było to unikatowe wydarzanie w Europie Środkowo-Wschodniej, zarówno pod względem liczby prezentowanych aut elektrycznych i hybrydowych, jak też „zielonych” technologii.

Pierwszego dnia targów, tj. 6 października, odbył się Dzień Biznesowy. Był on dedykowany przedstawicielom branży motoryzacyjnej, którzy mieli niepowtarzalną okazję do nawiązywania nowych kontaktów i do wymiany doświadczeń z ekspertami. Liczne grono menadżerów motoryzacyjnych mogło zapoznać się m.in. z narzędziami niezbędnymi do podjęcia działań związanych z ochroną środowiska, społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz rozwiązaniami, które ułatwią zarządzanie flotą i umożliwią zredukowanie kosztów jej działalności, jak też przetestować szereg ekologicznych pojazdów.

Targi EkoFlota przyciągnęły wielu wystawców. Wśród nich można wymienić m.in. producentów samochodowych: Nissana, Jaguara, BMW, Toyotę, Lexusa, Hyundaia czy Mercedesa, jak też firmy takie jak: Panek, Fleet Partners, Carport, PKO Leasing, Rentis, Innogy, EcoCar, Induce One czy Binkee. Na targach nie zabrakło też innych alternatywnych rozwiązań transportu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z elektrycznymi rowerami Over Fly Bike czy Geobike.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia targów była prezentacja w pełni elektrycznego Jaguara I-PACE Concept. Jest to samochód, który łączy w sobie cechy pojazdu o wysokich osiągach oraz przestronności, jak przystało na auto typu SUV. I-PACE został wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 700 Nm, dostępnym już od pierwszych obrotów silnika. Sprint do 100 km/h trwa tylko 4 sekundy. Jaguar I-PACE będzie oferowany klientom w II połowie 2018 r. Samochód będzie miał imponujący jak na model elektryczny zasięg. Na jednym ładowaniu będzie można pokonać ponad 500 km, a przy użyciu szybkiej ładowarki naładować akumulatory do 80% w zaledwie 90 min.

W Dniu Biznesowym, równolegle do wystawy, odbyła się Konferencja E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport. Była ona poświęcona tematyce rozwoju rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury niezbędnej do ich eksploatacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Wzięło w niej udział wielu specjalistów z Polski i zagranicy.

Zwieńczeniem pierwszego dnia targów było wręczenie nagród II Międzynarodowych Targów EkoFlota dla najlepszych, ekologicznych i innowacyjnych pojazdów, nowoczesnych rozwiązań connectivity oraz ekologicznych flot 2017 roku.

Wyniki Plebiscytu II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność

POJAZDY
Innowacyjne rozwiązanie roku – Range Rover Velar, Land Rover Polska
Mobilne rozwiązanie roku – BMW Connected+, BMW Polska
Ekologiczne rozwiązanie roku – Toyota Prius Plug-In Hybrid, panele fotowoltaiczne
Pojazd ekologiczny roku – kat. jednoślady – Geobike Shadow
Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy osobowe do 3,5t – Hyundai IONIQ, Hyundai Polska
Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy dostawcze do 3,5t – Nissan e-NV200, Nissan CEE
Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy użytkowe pow. 3,5t – Mercedes-Benz Sprinter BlueEFFICIENCY, Mercedes-Benz Polska
Flota ekologiczna roku – Eurocash

USŁUGI/PRODUKTY
Innowacyjne rozwiązanie roku – Tesla Shuttle – direct city to city transport
Mobilne rozwiązanie roku – aplikacja Volkswagen Connected Car
Ekologiczne rozwiązanie roku – Panek CarSharing
Ponadto Kapituła plebiscytu wręczyła nagrody w kategoriach, w których sama wskazała nominowanych:

SPOŁECZNOŚĆ
Eko Menadżer Roku – Bartłomiej Skowroński, Bartesko
Eko Samorząd Roku – Miasto Gdynia

Ponadto zostały przyznane trzy Nagrody Specjalne magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe”. Toyota Polska została wyróżniona z okazji 20-lecia wprowadzenia na rynek hybryd. Info-Ekpert otrzymał nagrodę z okazji 25-lecia działalności.

Statuetkę otrzymał również Daniel Trzaskowski. Dyrektor Sprzedaży Flotowej w Volkswagen Financial Services Polska został doceniony za działania na rzecz edukowania branży flotowej i udział w licznych projektach flotowych.

Drugi dzień targów był otwarty dla zwiedzających. Specjalnie na tę okazję został przygotowany kącik zabaw dla najmłodszych i zaprezentowane zostały produkty związane z „zielonym” stylem życia. Gościem specjalnym był znany YouTuber motoryzacyjni, Kickster, który przekazał zwycięzcy zorganizowanego z okazji Targów konkursu dostawczy samochód elektryczny Nissan e-NV200 do testów. Nie zabrakło też Beaty Bublewicz, córki mistrza rajdowego Mariana Bublewicza, która poprowadziła grę edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczestnicy mogli również spróbować swoich sił w zawodach Ekodrift oraz napędzić miniaturowe bolidy energorowerem.

Organizatorem II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność jest wydawca magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe” (menadzerfloty.pl).

Patroni Honorowi wydarzenia byli: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Prezydent Miasta Gdyni, Prezydent Miasta Słupska, Prezydent Miasta Lublin, Prezydenta Miasta Szczecina, Prezydenta Miasta Zielona Góra, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Fundacja im. Mariana Bublewicza, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytut Transportu Samochodowego, Polska Fundacja Ekologiczna, Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Patroni Merytoryczni byli: Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Związek Polskiego Leasingu.

Źródło: targiekoflota.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *