Jaka będzie przyszłość motoryzacji? Targi EkoFlota 2017

W miniony weekend odbyła się druga edycja Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność. Prezentowane były na nich nowoczesne technologie oraz samochody z napędami alternatywnymi.

„Polska nie jest być może jeszcze kojarzona z rozwojem elektromobilności i z samochodami elektrycznymi, ale sytuacja ta powoli się zmienia. Na Targach EkoFlota zaprezentowaliśmy wycinek ekologicznych rozwiązań w motoryzacji, technologie hybrydowe oraz nowe modele samochodów” – powiedział Piotr Wielgus, redaktor naczelny Menadżera Floty. – „W tym roku na Targach EkoFlota mieliśmy pięćdziesięciu wystawców oraz wyjątkową premierę. Pierwszy pokaz w Polsce Jaguara I-PACE. To pierwszy elektryczny model tej brytyjskiej marki. Samochód napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 400 KM, a na jednym ładowaniu będzie w stanie pokonać około 500 km”.

Na stoiskach przygotowanych przez wystawców odwiedzający Targi EkoFlota mogli zapoznać się również z coraz bardziej popularną technologią plug-in. W strefie Toyoty został zaprezentowany nowy Prius Plug-in Hybrid. Samochód wyposażony jest w układ hybrydowy – silnik spalinowy i silnik elektryczny, oferujące w sumie 122 KM i średnie spalanie, które może wynosić nawet 1 l na 100 km. Ponadto nowa Toyota może być ładowana z gniazdka elektrycznego – ładowanie trwa od 2 godzin (w przypadku zastosowania gniazda i wtyczki Mennekes) do 3 godzin i 10 minut przy użyciu standardowego gniazdka. Japoński producent przygotował również prezentację hybrydowej odmiany swojego crossovera Toyota C-HR oraz najnowszą generację pierwszego na świecie seryjnie produkowanego samochodu z napędem hybrydowym – modelu Prius.

W trakcie Targów można było również obejrzeć samochody marek BMW, Ford, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Toyota, Lexus, Mercedes-Benz, Nissan, SEAT, Skoda, SMART, Tesla i Volkswagen. W gamie prezentowanych modeli znalazły się m.in. BMW i3 oraz BMW X5, Serii 2, 3, 5, 7 w wariancie iPerformance, Tesla Model S i X, Hyundai IONIQ w wersji hybrydowej i elektrycznej, Nissan LEAF, smart electric drive, Toyoty C-HR, Prius i Prius Plug-in Hybrid, Range Rover Velar, Jaguary F-Pace i XF Sportbrake, Fordy Mondeo Hybrid, Focus LPG i Focus Electric, hybrydowe Mercedesy Klasy E i GLC, Volkswageny e-Golf, Golf GTE i Passat GTE czy hybrydy Lexusa: NX, IS, GS i LC.

Zwieńczeniem Dnia Biznesowego było wręczenie nagród II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność dla najbardziej ekologicznych i innowacyjnych pojazdów, rozwiązań oraz flot 2017 roku. Ponadto zostały wręczone nagrody specjalne, m.in. dla najlepszych menadżerów flot oraz najbardziej ekologicznego samorządu.

Wyniki plebiscytu II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność

Innowacyjne rozwiązanie roku – Range Rover Velar, Land Rover Polska

Mobilne rozwiązanie roku – BMW Connected+, BMW Polska

Ekologiczne rozwiązanie roku – Toyota Prius Plug-In Hybrid, Panele fotowoltaiczne

Pojazd ekologiczny roku – kat. jednoślady – Geobike Shadow

Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy osobowe do 3,5t – Hyundai IONIQ, Hyundai Polska

Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy dostawcze do 3,5t – Nissan e-NV200

Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy użytkowe pow. 3,5t – Mercedes-Benz Sprinter BlueEFFICIENCY, Mercedes-Benz Polska

Flota ekologiczna roku – Eurocash

USŁUGI/PRODUKTY

Innowacyjne rozwiązanie roku – Tesla Shuttle – direct city to city transport

Mobilne rozwiązanie roku – aplikacja Volkswagen Connected Car

Ekologiczne rozwiązanie roku – Panek CarSharing

Ponadto Kapituła plebiscytu wręczyła nagrody w kategoriach, w których sama wskazała nominowanych:

SPOŁECZNOŚĆ

Eko Menadżer Roku – Bartłomiej Skowroński, Bartesko

Eko Samorząd Roku – Miasto Gdynia

NAGRODY SPECJALNE:

Toyota Polska – 20 lat hybryd

Info Ekspert – 25 lat na rynku polskim

Daniel Trzaskowski, Volkswagen Financial Services Polska

Źródło: ComplexPR

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *