LeasePlan przyłącza się do projektu EV100

LeasePlan dołącza do projektu EV100, ważnej nowej inicjatywy w dziedzinie globalnego transportu, której celem jest przyspieszenie wykorzystania w firmach pojazdów z napędem elektrycznym. LeasePlan zapowiada również, że będzie dążyć do tego, aby pracownicy firmy używali wyłącznie samochodów elektrycznych. 

EV100, nowa globalna inicjatywa, której celem jest przyspieszenie rozwoju transportu z wykorzystaniem pojazdów z napędem elektrycznym (Electric Vehicles, EV) oraz niezbędnej do tego infrastruktury, została dziś ogłoszona w Nowym Jorku przez The Climate Group przy okazji spotkania liderów biznesu i polityków w ramach Tygodnia Klimatu w Nowym Jorku.

Jest to jedyna inicjatywa tego rodzaju, mająca zachęcić firmy do podejmowanie globalnych działań w celu promowania środków transportu z napędem elektrycznym. Członkowie inicjatywy zobowiązują się całkowicie wyeliminować w swoich flotach pojazdy z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi i zastąpić je pojazdami z napędem elektrycznym do 2030 roku. LeasePlan jest jednym z dziesięciu partnerów-założycieli EV100. Pozostali partnerzy EV100 to Unilever, Baidu, IKEA Group, HP Inc., Vattenfall, PG&E, Deutsche Post DHL i Metro AG. LeasePlan jest jedyną firmą motoryzacyjną, która przyłączyła się do inicjatywy.

Tex Gunning, Dyrektor Zarządzający LeasePlan Corporation — „Strategia naszej firmy What’s next to także pojazdy z napędem elektrycznym. Dlatego cieszymy się, że możemy dołączyć do grupy inicjatorów EV100 i, współpracując z wielkimi, międzynarodowymi korporacjami, przyczyniać się do przyspieszenia procesu zastępowania samochodów z silnikiem spalinowym przez pojazdy elektryczne. Wspólnie możemy wiele osiągnąć: ponad połowa samochodów jeżdżących dziś po drogach to samochody firmowe.”

„Chcielibyśmy, aby do roku 2021 wszyscy nasi pracownicy jeździli samochodami elektrycznymi. Zachęcamy inne firmy do tego samego: flota pojazdów elektrycznych to najłatwiejszy sposób na zmniejszenie emisji i przyczynienie się do rozwiązania problemu zmiany klimatu” – dodał Gunning.

Strategia zrównoważonego rozwoju

Ten komunikat to kolejny ważny etap w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju LeasePlan, której celem jest zredukowanie do zera emisji generowanych przez flotę naszych pojazdów do roku 2030. Kluczowe elementy tej strategii obejmują informowanie klientów o What’s next w dziedzinie pojazdów niskoemisyjnych, zachęcanie do korzystania z pojazdów niskoemisyjnych poprzez wprowadzanie na rynek atrakcyjnych ofert opracowywanych przez LeasePlan Electric Vehicle Experience Centre, budowanie rynku wysokiej jakości, dobrze utrzymanych samochodów poleasingowych oraz stworzenie floty pojazdów wyłącznie elektrycznych dla pracowników LeasePlan do roku 2021.

Źródło: LeasePlan

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności