Elektryczna przyszłość Lexusa

Kilka dni temu, przy okazji Goodwod Festiwal of Speed, prezes Lexus International Yoshihiro Sawa ogłosił, że jego marka już niedługo wprowadzi do oferty samochody elektryczne. Dotyczy to również aut z wyczynowej rodziny F. 

Sawa przyznał, że dla klientów japońskiej marki bardzo ważny jest emocjonalny związek z samochodem. Istotną rolę w budowaniu tego związku odgrywają sporty motorowe, w tym obecność Lexusa w wyścigach GT3 oraz właśnie modele z wyczynowej serii F z pięciolitrowymi motorami V8 pod maską. Dodał też, że rodzina F jest bardzo ważna dla marki i to ona wyznacza własną drogę Lexusa. Z wypowiedzi Yoshihiro Sawy wynika, że w przyszłości można się spodziewać modeli GT wyposażonych również w napęd hybrydowy. 

Sawa odnosi się także obecnej sytuacji na rynkach motoryzacyjnych. Twierdzi, że teraz jesteśmy w okresie przejściowym, a moda na samochody elektryczne nie koniecznie musi przyjąć się w modelach, które mają dostarczać kierowcom przede wszystkim dużo wrażeń i emocji. Przyznał jednocześnie, że najbardziej naturalnym kandydatem do elektryfikacji z gamy Lexusa jest miejski crossover UX. Na koniec dodał, że koncern nadal będzie rozwijał napędy hybrydowe (w tym hybrydowe typu plugin), ogniwa paliwowe i zwykłe silniki benzynowe, tak żeby zapewnić mobilność swoich pojazdów w różnych środowiskach. 

Źródło: Complex PR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *