BMW z najkorzystniejszą ofertą na zakup 140 nieoznakowanych radiowozów dla drogówki

Jak donosi portal infor.pl Policja zakończyła przyjmowanie ofert na dostarczenie 140 nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorem. Mundurowi na zakup nowych samochodów, które mają zastąpić dobrze znane Ople Insignia, mają do wydania 35 mln zł. Do przetargu zgłosiło się sześć firm, a najlepszą ofertę przedstawił jeden z dealerów BMW.

Ze specyfikacji przetargowej wynika, że auto musi napędzać benzynowy silnik o pojemności przynajmniej dwóch litrów i mocy minimum 245 KM. Obowiązkowo pojazdy drogówki powinny posiadać napęd 4×4, sprzężony z automatyczną skrzynią biegów. Ważnym kryterium w warunkach przetargu stanowiły osiągi – przyspieszenie od 0 do 100 km/h nowych, nieoznakowanych radiowozów musi zajmować mniej niż 7 sekund a w grę wchodzą jedynie modele o nadwoziu sedan.

Jak wynika z danych zebranych przez portal infor.pl najlepszą ofertę przetargową złożył dealer marki BMW, firma BMW Auto Fus. Spółka chce policji dostarczyć 140 nowych nieoznakowanych BMW 330i XDrive także wyposażonych w wideorejestrator videorapid 2A firmy Zurad. Taki zestaw bawarskich pościgówek okazuje się najtańszym wyborem dla policji – auta mają kosztować 27 mln zł. Co ciekawe oferta dealera bawarskiej marki okazała się tańsza między innymi od propozycji dwóch autoryzowanych sprzedawców marki Volkswagen, którzy dla Policji zaoferowali modele Passat – Plichta z Wejherowa i Krotoski-Cichy z Warszawy. Oferty wyceniono odpowiednio na prawie 29,5 mln zł i ponad 30,3 mln zł. Do rywalizacji przystąpiła również spółka Carsed z Siedlec, która wyceniła 140 egzemplarzy Skody Superb z videorejestratorem 2A na 28,7 mln zł.

Pierwsza, największa partia 40 samochodów powinna trafić do drogówki do końca listopada 2017 roku. Kolejne 20 sztuk powinna zasilić flotę do końca maja 2018. Następne 30 samochodów zostanie dostarczonych do końca czerwca, kolejne do końca września, a ostatnią turę w dostawie stanowić będzie 30 egzemplarzy na koniec października 2018.

Z danych uzyskanych przez nas w KGP wiadomo, że w użytkowaniu służby ruchu drogowego (wg stanu na dzień 31.12.2016 r.) znajduje się 414 samochodów osobowych nieoznakowanych różnych marek i modeli, z czego 279 sztuk wyposażonych jest w wideorejestrator.

Źródło: Infor Biznes
oprac. MF/jab
Zdjęcie: facebook.com/FotografiaRatowniczaWSZ/ (Waldemar Szańkowski)