Przygoński wygrywa w Szczecinku

Po dłużej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa sezon tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych rozpoczął rajd Baja Szczecinek. Trasa inauguracyjnej rundy krajowego czempionatu składała się z pięciu odcinków specjalnych o długości ponad 210 km. Łącznie organizatorzy przyjęli 101 zgłoszeń, wśród których byli zawodnicy znani z regularnych występów w Rajdzie Dakar czy rundach pucharu świata FIA.

Zgodnie o oczekiwaniami, rywalizację wygrali faworyci – Kuba Przygoński i Timo Gottschalk (Toyota Hilux). Polsko-niemiecka załoga triumfowała na czterech z pięciu oesów i o ponad dwie minuty pokonała urzędujących mistrzów Polski, czesko-słowacki duet Miroslav Zapletal i Marek Sykora (H3 Evo II). Na trzecim miejscu sklasyfikowano Pawła Molgo i Macieja Martona (Ford F-150 Evo), a na czwartej Michała Goczała i Kamila Hellera (Can-Am Maverick X3). Załoga Energylandia Rally Teamu wygrała rajd w kategorii T4. Rywalizację w grupie TH rozstrzygnęli na swoją korzyść Jacek Soboń i Przemysław Markowski, natomiast w kategorii T2 pierwszą lokatę wywalczyli Tomasz Piec i Michał Marczewski.

Wygrywamy pierwszą rundę mistrzostw Polski, bardzo się z tego cieszymy, bo to był pierwszy start w samochodzie terenowym po tej długiej przerwie. Wracamy do gry, za nami 200 kilometrów odcinków specjalnych. To był bardzo fajny rajd, jestem tu pierwszy raz i na pewno będę to dobrze wspominać, trasa i roadbook były bardzo dobrze przygotowane, więc można było pewnie jechać. Odcinki różniły się między sobą, pierwszy z nich prowadził po lesie, po dziurach, było dużo zakrętów, drugi natomiast był szybszy, bardziej piaszczysty, pustynny. Cieszę się ze współpracy z Timo i z tego, jak sprawował się samochód, bo przejechaliśmy nim mało kilometrów – powiedział na mecie Kuba Przygoński.

W kategorii motocykli triumfował Maciej Giemza, podobnie jak Przgoński, reprezentant Orlen Teama. Natomiast wśród kierowców quadów najszybsi byli Jan Stolarczyk (klasa Q4) oraz Kamil Wiśniewski (klasa Q2).

Kolejną odsłoną mistrzostw Polski, a także rundą Pucharu Świata FIA, będzie rajd Baja Poland, który zaplanowano na pierwszy weekend września.

Tomasz Szmandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *