Przygoński wygrywa w Szczecinku

Po dłużej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa sezon tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych rozpoczął rajd Baja Szczecinek. Trasa inauguracyjnej rundy krajowego czempionatu składała się z pięciu odcinków specjalnych o długości ponad 210 km. Łącznie organizatorzy przyjęli 101 zgłoszeń, wśród których byli zawodnicy znani z regularnych występów w Rajdzie Dakar czy rundach pucharu świata FIA.

Zgodnie o oczekiwaniami, rywalizację wygrali faworyci – Kuba Przygoński i Timo Gottschalk (Toyota Hilux). Polsko-niemiecka załoga triumfowała na czterech z pięciu oesów i o ponad dwie minuty pokonała urzędujących mistrzów Polski, czesko-słowacki duet Miroslav Zapletal i Marek Sykora (H3 Evo II). Na trzecim miejscu sklasyfikowano Pawła Molgo i Macieja Martona (Ford F-150 Evo), a na czwartej Michała Goczała i Kamila Hellera (Can-Am Maverick X3). Załoga Energylandia Rally Teamu wygrała rajd w kategorii T4. Rywalizację w grupie TH rozstrzygnęli na swoją korzyść Jacek Soboń i Przemysław Markowski, natomiast w kategorii T2 pierwszą lokatę wywalczyli Tomasz Piec i Michał Marczewski.

Wygrywamy pierwszą rundę mistrzostw Polski, bardzo się z tego cieszymy, bo to był pierwszy start w samochodzie terenowym po tej długiej przerwie. Wracamy do gry, za nami 200 kilometrów odcinków specjalnych. To był bardzo fajny rajd, jestem tu pierwszy raz i na pewno będę to dobrze wspominać, trasa i roadbook były bardzo dobrze przygotowane, więc można było pewnie jechać. Odcinki różniły się między sobą, pierwszy z nich prowadził po lesie, po dziurach, było dużo zakrętów, drugi natomiast był szybszy, bardziej piaszczysty, pustynny. Cieszę się ze współpracy z Timo i z tego, jak sprawował się samochód, bo przejechaliśmy nim mało kilometrów – powiedział na mecie Kuba Przygoński.

W kategorii motocykli triumfował Maciej Giemza, podobnie jak Przgoński, reprezentant Orlen Teama. Natomiast wśród kierowców quadów najszybsi byli Jan Stolarczyk (klasa Q4) oraz Kamil Wiśniewski (klasa Q2).

Kolejną odsłoną mistrzostw Polski, a także rundą Pucharu Świata FIA, będzie rajd Baja Poland, który zaplanowano na pierwszy weekend września.

Tomasz Szmandra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *