Letni Salon Forda znów działa w Jastarni

Już po raz kolejny podczas wakacji, w Jastarni na Półwyspie Helskim, działa Letni Salon Forda. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Go Electric”, a odwiedzający mogą skorzystać z bezpłatnych jazd testowych najnowszym Fordem Kuga, czyli najbardziej zelektryfikowanym modelem tej marki w historii, hybrydową Pumą, a także 8-osobowym Turneo Custom z układem hybrydowym Plug-in. Na miejscu można zapoznać się także z innymi modelami Forda oraz z akcją społeczną „Podziel się drogą”,  która skierowana jest do kierowców samochodów i rowerzystów.

Gama samochodów dostępnych w Letnim Salonie Forda obejmuje najnowsze zelektryfikowane modele Forda, natomiast hasło „Go Electric” nawiązuje do strategii marki. Ford planuje wprowadzić do końca tego roku 14 modeli z napędem elektrycznym i hybrydowym, a do końca 2021 ma ich być już 18. Jak prezentują się pierwsze modele wprowadzane na rynek w ramach nowej strategii, mamy okazję przekonać się nad Bałtykiem.

– Na początku lipca, już po raz kolejny w Jastarni, uruchomiliśmy Letni Salon Forda. Wszyscy zainteresowani mogą tu zapoznać się z najnowszą ofertą marki oraz skorzystać z jazd testowych hybrydowymi modelami: Kuga Plug-in, Puma i Tourneo Custom Plug-in Hybrid, a także wyjątkowymi samochodami spod znaku Ford Performance, czyli Rangerem Raptorem i Focusem ST. Jak dotąd obserwujemy duże zainteresowanie zwłaszcza modelem Kuga Plug-in, co jest sygnałem, że ludzie coraz bardziej przekonują się do samochodów zelektryfikowanych. Jednak ważnym elementem naszej wystawy jest także kampania społeczna Forda „Podziel się drogą”, która ma na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne dla wspólnego bezpieczeństwa jest odpowiednie zachowanie kierowców samochodów oraz rowerzystów. Pomagają w tym okulary VR, które pozwalają, na szczęście tylko wirtualnie, doświadczyć różnych niebezpiecznych sytuacji zarówno z pozycji rowerzysty, jak i kierowcy auta – tłumaczy Mariusz Jasiński, dyrektor marketingu Ford Polska.

Najnowsza generacja zelektryfikowanej Kugi ma moc 225 KM i pozwala z trybie elektrycznym na pokonanie nawet 56 kilometrów! To nie koniec zalet tego modelu. Na liście wyposażenia znajdują zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i system informacyjno-rozrywkowy Ford SYNC 3 wspierany przez 8‑calowy centralny ekran dotykowy. Ford Kuga to najbardziej zelektryfikowany model Forda w historii. Jest dostępny z pełnym wachlarzem napędów hybrydowych: miękką hybrydą, pełnym układem hybrydowym oraz systemem hybrydowym Plug-in.

Z kolei obecny w Letnim Salonie Forda model Puma jest jednym z pierwszych zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadził na rynek w ramach idei „Go Electric”. Pod maską nowej Pumy znajduje się zaawansowany układ EcoBoost z 48-voltową instalacją miękkiej hybrydy. Układ ten odzyskuje energię podczas hamowania i wykorzystuje ją przy przyspieszaniu. Dzięki temu samochód jeszcze szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu, zyskuje dodatkowy moment obrotowy i oferuje zmniejszone zużycie paliwa.

Zwiedzający mają tu również do dyspozycji najnowszą odsłonę Forda Turneo Custom. Model ten jest oferowany z zaawansowanym napędem hybrydowym typu Plug-in, który może być ładowany z domowego gniazdka 230V lub szybkiej stacji ładowania. W całkowicie elektrycznym trybie „EV Teraz” umożliwia pokonanie do 50 km z zerową emisją i zerowym spalaniem. Zasięg pojazdu zwiększa silnik EcoBoost współpracujący z układem hamowania regeneracyjnego, który dodatkowo ładuje akumulatory.

To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych w Letnim Salonie Forda. Miłośnicy Ford Performance – sportowego ramienia Forda odpowiedzialnego m.in. za tworzenie samochodów startujących w rajdach WRC lub wyścigu 24 godziny Le Mans – mogą zapisać się na jazdy testowe najnowszą generacją 280- konnego hot hatcha, czyli Focusa ST oraz sprawdzić jak prowadzi się bojowo prezentujący się pickup Ford Ranger Raptor.

Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia otwarty będzie codziennie do 16 sierpnia w godzinach od 11.00 do 19.00. 

(TSz)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *