Zimowe podróże z oponami Continental

Nadchodzi zima, a wraz z nią czas wielu bliższych i dalszych wyjazdów. Warto odpowiednio przygotować do nich zarówno siebie, jak i samochód, pamiętając o istotnym aspekcie, jakim są dobre opony zimowe. Przyjrzyjmy się ofercie firmy Continental, która oferuje szeroki wybór ogumienia także na tę porę roku.

Sporządzając listę rzeczy niezbędnych do zabrania na zimowe wyprawy, oprócz nart czy deski snowboardowej, należy pamiętać również o elementach zapewniających komfortową i bezpieczną podróż do celu. Dobrze dobrane ogumienie zimowe stanowi podstawę udanego wyjazdu. Projektując oponę WinterContact™ TS 870, inżynierowie Continental mieli na celu stworzenie jeszcze lepszego produktu niż jej wielokrotnie nagradzana poprzedniczka. W wyniku tego powstała opona, która w bezpośrednim porównaniu skraca drogę hamowania na lodzie o 5% i zapewnia o 5% lepsze prowadzenie na śniegu. Opona WinterContact™ TS 870 oferuje również lepszą przyczepność w warunkach zimowych oraz lepsze właściwości trakcyjne, zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni.

Lepsza przyczepność na śniegu

Najlepszą przyczepność na ośnieżonej nawierzchni zapewnia nie przyczepność pomiędzy powierzchnią styku opony z nawierzchnią, ale przyczepność pomiędzy śniegiem a… śniegiem. Śnieg dostaje się do rowków bieżnika, gdzie jest ubijany, a ubita warstwa śniegu w oponie łączy się ze śniegiem na drodze. Opona Continental WinterContact™ TS 870 wyposażona jest w specjalnie opracowane lamele 3D, ustawione pod optymalnym kątem do kontaktu ze śniegiem. Ponieważ bloki bieżnika zagłębiają się w śnieg, mogą się z nim skuteczniej zazębiać. Pozwala to na bardziej efektywne przenoszenie sił dynamicznych i zapewnia dobrą przyczepność podczas jazdy po linii prostej oraz w zakrętach na zaśnieżonych drogach.

Dopasowana do samochodu

Opona Continental WinterContact™ TS 870 dostępna jest w szerokim spektrum rozmiarów dla samochodów miejskich i kompaktowych, z felgami o rozmiarach od 14 do 17 cali. W ofercie znajduje się także opona WinterContact™ TS 870 P dla pojazdów klasy średniej oraz SUV-ów, na felgi od 16 do 21 cali, o profilach od 35 do 65 i szerokości od 205 do 255 mm – wiele z nich z rantem ochronnym dla felgi i/lub oznaczeniem XL wskazującym na większą nośność. Każda opona WinterContact™ TS 870 oraz TS 870 P, niezależnie od rozmiaru, oferuje bardzo dobre osiągi, a wybór odpowiedniego modelu dyktuje jedynie rodzaj użytkowanego przez klienta pojazdu.

Continental ma także ofertę dla kierowców decydujących się na zakup opon wielosezonowych. Opona AllSeasonContact™ sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Jej jakość potwierdza zwycięstwo w wielu prestiżowych testach, m.in. niemieckiego tygodnika „Auto Bild” oraz dwutygodnika „Auto Zeitung”.

Dodatkowo, w tym sezonie Continental przygotował dla klientów specjalną promocję. Za zakup kompletu opon zimowych lub wielosezonowych od 17 cali wzwyż firma zwraca 150 zł. Akcja trwa od 24.10.2022 do 11.12.2022. A szczegóły można znaleźć na stronie www.contiuhp.pl.

Przyjazna środowisku

Opony Continental projektowane są tak, aby zapewniać jak najlepsze właściwości trakcyjne, pozostając jednocześnie maksymalnie neutralnym dla środowiska. Tajemnica lepszych właściwości ekologicznych opony tkwi przede wszystkim w mieszance polimerowej. Zoptymalizowana gęstość wiązań krzyżowych zapewnia większą elastyczność, poprawiając jakość kontaktu opony z nawierzchnią. Zmniejsza to ścieranie się opony i zwiększa osiągany przebieg oraz obniża zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *