Z fabryki Volkswagena we Wrześni wyjechał 500 tysięczny samochód

Z linii produkcyjnej zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni zjechał półmilionowy samochód. To Volkswagen Crafter 2.0 TDI. Produkowane w tym zakładzie samochody trafiają nawet do tak odległych i egzotycznych miejsc jak Panama, czy Surinam. Natomiast moce produkcyjne fabryki to nawet 450 samochodów dziennie.

Zakład produkcyjny Volkswagen Poznań we Wrześni rozpoczął działalność w październiku 2016 roku. Teraz z linii produkcyjnej fabryki zjechał półmilionowy samochód. To Volkswagen Crafter 2.0 TDI w kolorze szarym, który trafi do odbiorcy w Belgii. Samochód wyposażony jest m.in. w automatyczną, ośmiobiegową skrzynię biegów, aluminiowe felgi i pakiet chromowy.

W zakładzie we Wrześni produkowane są modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym również ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE. Te dwa modele produkowane są w ponad 60 wersjach zabudowy różniących się np. długością, wysokością, liczbą drzwi i okien. Do wyboru jest sześć jednostek napędowych, które współpracują z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Moce produkcyjne fabryki to nawet 450 pojazdów dziennie. Samochody te trafiają następnie na rynki całego świata. Wśród największych odbiorców są: Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Polska, ale również tak odległe kraje jak Panama, Surinam, Tajwan, Peru, czy Wyspy Kanaryjskie. Warto również przypomnieć, że oprócz wersji dostawczych i wersji do zabudowy, we Wrześni produkowany jest też, bazujący na modelu Crafter, kamper Volkswagen Grand California.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *