Webfleet i Chargylize wspomagają proces elektryfikacji flot

Webfleet, czyli globalne rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, rozszerzyło partnerstwo z monachijskim startupem Chargylize. Webfleet EV.connect to integracja obu platform zaprojektowana tak, aby wspierać firmy w trakcie przechodzenia na flotę pojazdów elektrycznych.

Bazując na danych telematycznych z systemu Webfleet, firma Chargylize przygotowuje analizę sposobu korzystania z pojazdów oraz łączy ją z informacją o dostępnej infrastrukturze ładowania. Na tej podstawie Chargylize doradza użytkownikom Webfleet w zakresie elektryfikacji, ze wskazaniem liczby pojazdów, które można zamienić na modele elektryczne, w oparciu o sposób wykorzystywania floty. Z listy proponowanych samochodów elektrycznych użytkownicy mogą wybrać odpowiedni model, biorąc pod uwagę zasięg, markę producenta i cenę. Mogą także sprawdzić poziom zmniejszenia emisji CO2 i przewidywaną oszczędność paliwa. Wszystkie uzyskane informacje pozwolą na przeprowadzenie procesu elektryfikacji floty w optymalny i efektywny kosztowo sposób.

Nasze rozwiązanie zapewnia menedżerom pełną transparentność w zakresie potencjału elektryfikacji ich flot” – powiedział Florian Klett, współzałożyciel i dyrektor generalny Chargylize. „Pozwala to na podejmowanie decyzji opartych na danych, a nie na przeczuciach. Partnerstwo z Webfleet umożliwia menedżerom flot symulację efektów elektryfikacji w ciągu 10 minut.

Webfleet skupia się na wspieraniu swoich użytkowników w procesie transformacji flot na elektryczne” – tłumaczy Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe. „Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Chargylize. Partnerstwa takie jak to, umożliwiają naszym klientom zaplanowanie krok po kroku procesu elektryfikacji swoich flot, opartego na dokładnych danych telematycznych, w celu optymalizacji wydajności floty”.

EV.connect jest dostępny dla klientów korzystających z platform Webfleet i Chargylize w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Niderlandach, Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *