Toyota, Suzuki, Daihatsu i CJPT szykują elektrycznego użytkowego vana

Firmy Toyota, Suzuki i Daihatsu we współpracy z Commercial Japan Partnership Technologies Corporation (CJPT) wprowadzą na rynek użytkowego vana z napędem elektrycznym (BEV). Nowy model pojawi się na rynku w 2023 roku.

Każde z czterech przedsiębiorstw będzie miało swój wkład w powstanie nowego lekkiego samochodu użytkowego. Toyota, Suzuki i Daihatsu opracują wspólnie bateryjny napęd elektryczny. Ponadto Suzuki i Daihatsu wykorzystają swoje doświadczenie w projektowaniu i produkcji małych samochodów, a Toyota dostarczy know-how w dziedzinie zelektryfikowanych napędów. Za ogólne planowanie produktu będzie odpowiedzialne japońskie przedsiębiorstwo CJPT.

Według zapowiedzi partnerów nowy pojazd ma być niedrogi i skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Lekkie samochody użytkowe stanowią 60 proc. całej floty aut użytkowych. Ich elektryfikacja przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w środowisku.

Nowy użytkowy van pojawi się na rynku w 2023 roku i będzie wykorzystywany m.in. w Tokio i prefekturze Fukushima w projektach popularyzacji bezemisyjnego transportu. Na europejskim rynku Toyota wprowadziła już do sprzedaży dwa użytkowe w pełni elektryczne modele – średniej wielkości Proace’a Electric i kompaktowego Proace’a City Electric.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *