Teslą na Nordkapp, czyli elektryfikacja nie taka straszna…

Grupa Makurat została głównym sponsorem Daniela Grzyba, youtubera i blogera, który postanowił w 30 dni dojechać 6-letnią Teslą na Nordkapp. Pewnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Tesla przejechała już 300 000 km. Patronem medialnym wydarzenia jest „Menadżer Floty”.

Grupa Makurat, jako jedyny autoryzowany Tesla Approved Body Shop w Polsce północnej, postanowił w niecodzienny sposób propagować temat elektromobilności. „W kontekście zmieniających się trendów w motoryzacji i tego, że cały świat zmierza ku elektromobilności, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku. Już teraz jesteśmy jednym z pięciu warsztatów blacharskich zatwierdzonych przez Teslę w Polsce i jedynym w Polsce północnej. Nie zwalniamy tempa i bacznie przyglądamy się, w jakim kierunku to będzie się rozwijać – mówi Dawid Makurat, koordynator Makurat Tesla Approved Body Shop. „Z wielką przyjemnością zdecydowaliśmy się wesprzeć Daniela i jego pomysł wyprawy na Nordkapp. Zależało nam, aby w ciekawy i przystępny sposób odczarować mity dotyczące samochodów elektrycznych, poprzez udowodnienie, że się po prostu da. Sama forma zobrazowania popularności samochodów elektrycznych i całej logistyki z tym związanej, w taki sposób, w jaki robi to Daniel, jest po prostu przyjemna i przystępna dla potencjalnego odbiorcy. To doskonała okazja, by w prosty sposób ujarzmić temat użytkowania samochodów elektrycznych, który wkrótce zapewne będzie naszą codziennością”. Sama trasa zaplanowana została na ok 30 dni i 10 000 km. W czasie podróży uczestnicy odwiedzą aż 10 krajów.

To, co warte wspomnienia, to fakt, że Daniel zaplanował trasę w styczniu, czyli przewidywana temperatura to nawet minus 35 stopni, ale również decyzja o podróży samochodem elektrycznym, który ma już 6 lat i przejechane ponad 300 000 km” – dodaje Dawid Makurat.

Na bieżąco, w kanałach społecznościowych Grupy Makurat, będzie można zobaczyć zdjęcia i filmy dokumentujące przygody i poszczególne etapy wyprawy. „Z całej wyprawy powstanie również film pełnometrażowy, który pokażemy po powrocie z Nordkapp” – mówi Daniel Grzyb. „Zwieńczeniem wyjazdu będzie też książka szczegółowo przedstawiająca naszą wyprawę. Bardzo się cieszę, że Grupa Makurat zaangażowała się w tę wyprawę i za pomocą mojej osoby w nietuzinkowy sposób postanowiła pokazać rozwój dzisiejszej motoryzacji”.

Powrót i zakończenie wyprawy planowany jest na 14 lutego w oddziale firmy w Pępowie, o czym Grupa Makurat będzie informować na bieżąco na swoich kanałach społecznościowych.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *