Tarmac Masters 2023 – kolejne podium załogi Streer i Szulęcka

Załoga Michał Streer i Karolina Szulęcka-Streer nie zwalnia tempa. Tydzień po triumfie w kategorii samochodów z napędem na przednią oś w Wieliczce, małżeński duet ponownie stanął na podium. Tym razem ich Peugeot 208 Rally4 ukończył na drugim miejscu w klasie oraz siódmym w klasyfikacji generalnej pierwszą rundę Tarmac Masters, którą był 7. Tech-Mol Rally.

Dla katowickiej załogi to wyjątkowo udane rozpoczęcie sezonu rajdowego 2023 – po wygraniu przed tygodniem klasy w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. A trzeba dodać, że dla Michała Streera jest to powrót do profesjonalnego ścigania po 9-letniej przerwie. Ten utytułowany kierowca rajdowy, a także licencjonowany instruktor techniki jazdy, na co dzień prowadzi szkołę Streer Driving Academy, w której edukuje m.in. właścicieli superszybkich, sportowych samochodów. Od 2001 roku z powodzeniem ścigał się na rajdowych trasach w seriach pucharowych, mistrzostwach Polski, a także w rundach mistrzostw świata i Europy. Jego żona i zarazem pilotka w rajdowym aucie, Karolina Szulęcka-Streer, dopiero debiutuje w imprezach tej rangi, ale z motoryzacją zawodowo związana jest od lat. Aktualnie zajmuje stanowisko dyrektorki marketingu w należących do Grupy Pietrzak salonach marek premium: Ferrari, Maserati, Pagani, Bugatti, Koenigsegg oraz konceptu La Squadra w Katowicach.

„Kolejny udany start jest dla nas bardzo miłym wejściem w sezon. Wybierając się na Tarmac Masters nie mieliśmy specjalnych oczekiwań. Chcieliśmy przejechać rajd jak najlepiej, ale pewnie i bezpiecznie. Na oesach było ślisko i mokro, czasem na trasie spotykaliśmy nawet błoto. Ale ja lubię takie warunki, a nasze opony Pirelli świetnie trzymały się drogi”mówił Michał Streer.

„Jesteśmy wyjątkowo szczęśliwi, że wywalczyliśmy drugą pozycję oraz siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Michał wraca do rajdów po 9 latach, a ja dopiero zaczynam swoją przygodę z rajdami, tymczasem konkurencja była naprawdę silna. Startujące w tej serii załogi są bardzo szybkie, doświadczone i objeżdżone na tych trasach. My nie mieliśmy okazji do testów przed startem, tym bardziej cieszy nas tak świetny wynik” – tłumaczyła Karolina Szulęcka-Streer.

Warto dodać, że załoga Peugeota 208 Rally4 w klasie aut napędzanych na jedną oś przejechała najszybciej 3 z 6 odcinków specjalnych.

Teraz duet Streer/Szulęcka planuje kontynuować starty i poza rajdami cyklu Tarmac Masters wziąć udział w imprezach jeszcze wyższej rangi, czyli spróbować swych sił w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Tomasz Szmandra
Fot. Maciej Niechwiadowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *