Specjalna 18. edycja Moto Safety Day w Gdyni

Jak utrwalać prawidłowe zachowania na drodze od najmłodszych lat, jak wyzbyć się czynników rozpraszających uwagę podczas prowadzenia pojazdu, jak oceniać ryzyko na drodze, czy doświadczenie w prowadzeniu pojazdu zmniejsza ryzyko wypadków? Jaki ma sens brawura i ryzyko? Czy pasażerowie mają wpływ na nasze zachowania? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi 29 lipca podczas specjalnej, 18. edycji Moto Safety Day. Będzie to także okazja, aby usłyszeć głos młodych uczestników ruchu drogowego.

Już od 18 lat wspólnie z partnerami staramy się wpływać na stan bezpieczeństwa na polskich drogach zwracając szczególną uwagę na kulturę motoryzacyjną, partnerstwo na drodze oraz poszanowanie środowiska naturalnego. Wydarzenie Moto Safety Day kierujemy corocznie do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przekaz tegorocznej „osiemnastki” będzie skupiał się w dużej mierze na młodych kierowcach wchodzących w dojrzałość w ruchu drogowym. Statystyki wypadków wśród młodych kierujących samochodami czy motocyklami dają do myślenia. Młodość ma swoje prawa, ale w ruchu drogowym konieczna jest pokora i utrwalanie prawidłowych nawyków od samego początku. Warto ćwiczyć na torze w różnych warunkach drogowych, pod okiem instruktorów. A to na pewno nam uświadomi ewentualne zagrożenia i pozwoli na partnerskie zachowania na drodze” – mówi Elżbieta Koncka, pomysłodawca Moto Safety Day.

Częsta brawura, nadmierna prędkość, wpływ innych pasażerów, rozpraszanie uwagi podczas jazdy (przeglądanie internetu, pisanie smsów), brak doświadczenia i umiejętności oceny ryzyka, to tylko niektóre z czynników powodujących wypadki drogowe, gdzie poszkodowanymi są często niewinne osoby. Dlatego organizatorzy chcą promować modę na dojrzałość młodych w ruchu drogowym, a także skupiać uwagę na najmłodszych, by od początku uczyć ich partnerstwa na drodze.

W programie tegorocznego wydarzenia znajdą się m.in.:

 • strefy dotyczące bezpieczeństwa i ekologii, symulatory dachowania, zderzeń, bezpiecznej jazdy, alko/narkogogle, releksomierz
 • motocykle, skutery, rowery elektryczne, hulajnogi, quady, samochody RAM
 • pokazy motoryzacyjne, w tym symulacja wypadku z wykorzystaniem wszystkich służb ratownictwa drogowego
 • próbne testy na prawo jazdy, badania predyspozycji kierowców
 • darmowa diagnostyka i aktualizacja rowerów – Bosch eBike Systems
 • nauka udzielania pierwszej pomocy i korzystania z defibrylatora
 • miasteczko kolejowo – drogowe
 • autochodziki i inne pojazdy dla dzieci
 • wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, w tym konkursy (do wygrania m.in. kaski rowerowe marki ABUS, vouchery na doskonalenie techniki jazdy motocyklem, itp.)
 • zabawy edukacyjne dla dzieci
 • strefa gastronomiczna

Wydarzenie rozpocznie się 29 lipca o godz. 11.00. Wstęp jest wolny. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak, oprawa muzyczna oraz specjalny set muzyczny – Show Life – Dj Soober.

Partnerzy Główni

Bank BNP Paribas, Energa Grupa ORLEN

Partnerzy

Fundacja Grupy PKP, Miasto Gdynia, Baltic Motors, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Radek RAM Sokołów, Electofun

Współpraca

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Stowarzyszenie Motopozytywni Trójmiasto, Państwowa Straż Pożarna w Gdyni, Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych, Falck Medycyna, Bezpieczny Przejazd, Orlen Fundacja dla Pomorza, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Kulikowisko.pl, Osada Sudecka, Kuźnia Spokoju, Fundacja Na Rowerze, ABUS.

Partnerzy Medialni

TVP Info, Polskie Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Nasze miasto, Menadżer Floty,

Partnerzy Honorowi

Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Generalny Inspektorat Transportu Drogowego, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdyni, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *