Santander sfinansuje zakup samochodów używanych

Santander Consumer Multirent powołał spółkę Santander Consumer Financial Solutions, która zajmie się finansowaniem samochodów z tzw. drugiej ręki dla klientów indywidualnych. W planach jest także leasing konsumencki oraz najem pojazdów.

Na początku nowa firma zaoferowała im pożyczkę konsumencką na zakup używanych pojazdów, bez zabezpieczenia w postaci wpisu do dowodu rejestracyjnego czy cesji z polisy AC. Ma to prowadzić to do zmniejszenia kosztów, a przede wszystkim do zminimalizowania formalności w porównaniu np. z kredytem samochodowym, gdzie często są one obligatoryjne.

To jednak nie wszystko. W planach jest też leasing konsumencki oraz najem pojazdów. – Naszym głównym celem jest jak najlepsza obsługa klientów oraz dostosowanie oferty do ich życzeń oraz specyfiki rynku. Ponad połowa rejestrowanych w Polsce pojazdów ma wiek powyżej 10 lat, finansowanie zakupu takich aut musi być po prostu znacznie prostsze i tańsze dla klienta niż w przypadku tych nowych – zaznacza Marek Dwornik, prezes Santander Consumer Multirent

Santander Consumer Financial Solutions stanowi nowy etap w rozwoju biznesu leasingodawcy, który do tej pory obsługiwał tylko przedsiębiorców, współpracując na bazie umów na wyłączność z markami takimi jak Mazda, Mitsubishi, Suzuki, KTM, Yamaha, DOGE, RAM czy Tesla, a także bezpośrednio z dealerami i pośrednikami finansowymi.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *