Rekordowy zlot samochodów elektrycznych w Łodzi

Już po raz trzeci Fundacja EV Klub Polska zelektryfikowała Łódź. Na specjalnie zorganizowanym wydarzeniu pod nazwą Manufaktura Nowej Mobilności zgromadziło się ponad 150 pojazdów elektrycznych, które z ulicy Piotrkowskiej w kawalkadzie, przejechały ulicami miasta. Zwieńczeniem elektromobilnego dnia były panele dyskusyjne i wystąpienia na scenie w łódzkiej Manufakturze.

Manufaktura Nowej Mobilności rozpoczęła się w gorącej atmosferze o godzinie 11, kiedy użytkownicy elektrycznych samochodów zebrali się na ul. Piotrkowskiej, centralnej ulicy Łodzi. W niecałą godzinę pojawiło się tam ponad 100 aut elektrycznych, a ich użytkownicy wymieniali się doświadczeniami z trasy.

– Zlot EV Klub Polska w Łodzi wpisał się na stałe w kalendarz wielu użytkowników EV. Jesteśmy dumni jak z roku na rok zwiększa się zaangażowanie użytkowników pojazdów elektrycznych.. Nasza Fundacja zrzesza już ponad 5000 członków, którzy aktywnie angażują się w promocję elektromobilności, regularnie pojawiając się na zlotach, biorąc udział w ankietach czy dzieląc się swoją wiedzą z innymi – tłumaczy Łukasz Lewandowski, prezes Fundacji EV Klub Polska.

O zaangażowaniu Klubowiczów może świadczyć fakt, że niektórzy z nich pokonali tysiące kilometrów, aby dotrzeć na zlot i Manufakturę Nowej Mobilności. Nie zabrakło użytkowników, którzy przyjechali z Niemiec (ok. 800 km do Łodzi), czy nawet Holandii (ok. 1200 km).

To potwierdza, że samochody elektryczne mogą być wykorzystywane nie tylko na trasach lokalnych, ale też w długich podróżach, nie emitując w tym czasie szkodliwych substancji spalin czy gazów cieplarnianych. Powiększająca się oferta samochodów elektrycznych w Europie już teraz jest wystarczająca dla większości użytkowników. Średni dystans możliwy do przejechania pojazdem elektrycznym bez ładowania to ponad 450 km – mówi Piotr Ziółkowski, wiceprezes Fundacji EV Klub Polska.

W samo południe zgromadzeni wyruszyli w ponad kilometrowej kawalkadzie na teren Manufaktury. Tam czekały na nich dodatkowe atrakcje. Producenci pojazdów, firmy związane z elektromobilnym sektorem oraz przedstawiciele mikromobilności zaprezentowali swoje produkty i rozwiązania. Dodatkowo na specjalnie przygotowanej scenie odbyły się prelekcje oraz debaty z udziałem ekspertów branży i użytkowników zeroemisyjnych samochodów.

Manufaktura Nowej Mobilności to nie tylko zlot samochodów elektrycznych, ale również edukacja i networking stworzone dla każdej osoby zainteresowanej nową mobilnością. Dzięki bogatej tematyce, paneliści rozwiewiali mity na temat: pożarów, degradacji baterii, czy realnych zasięgów aut elektrycznych. Dodatkowo każdy zainteresowany miał możliwość porozmawiania z elektromobilnymi kierowcami, którzy z chęcią odpowiadali na wszystkie pytania – dodaje Łukasz Lewandowski.

V zlot samochodów elektrycznych EV Klub Polska stanowi zwieńczenie tegorocznej do edycji Kongresu Nowej Mobilności – największego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wydarzenia branżowego w całości poświęconego e-mobility, które miało miejsce w dniach 26-28 września 2023 r. Było też podsumowaniem przedłużonego Europejskiego Święta Mobilności.

Wydarzenie „Manufaktura Nowej Mobilności” było współfinansowane przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *