Rekordowy rok Rolls-Royce’a w Polsce i na świecie

Rolls-Royce Motor Cars sprzedał w ubiegłym roku na całym świecie rekordową liczbę 6032 samochodów osobowych. Podobnie jak w 2022 roku, najpopularniejszym modelem tej legendarnej marki był Cullinan, a zaraz za nim uplasował się Ghost. Na rynku pojawił się także pierwszy elektryczny model brytyjskiego producenta – Spectre.

Łącznie w ubiegłym roku, w ponad 50 krajach świata Rolls-Royce dostarczył klientom 6032 samochody. To więcej niż kiedykolwiek wcześniej w 119-letniej historii tej marki! Dokładnie było to o 11 sztuk więcej niż 2022 r., podczas gdy w 2023 r. zgodnie z planem zakończyła się produkcja modeli Wraith i Dawn, rozpoczęto produkcję modelu Spectre, który trafił do sprzedaży jesienią. Pierwszy w pełni elektryczny Rolls-Royce w historii wzbudził ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród młodszych klientów, a popyt ten przełożył się na zamówienia sięgające… 2025 roku.

Firma odnotowała w ubiegłym roku wzrost sprzedaży na większości rynków, na których jest obecna. Dostawy osiągnęły nowy rekordowy poziom w Europie (z największą sprzedażą w Wielkiej Brytanii), na Bliskim Wschodzie i w regionie Azji i Pacyfiku (gdzie rekordowe wyniki napędzała dobra sprzedaż w Korei Południowej). Natomiast Stany Zjednoczone były największym rynkiem dla Rolls-Royce’a na świecie, podczas gdy drugą co do wielkości sprzedaż marka zrealizowała w Chinach. Podobnie jak w 2022 r., najlepiej sprzedającym się na świecie modelem tego producenta był Cullinan, a zaraz za nim uplasował się Ghost.

Rok 2023 był bardzo udany dla firmy Rolls-Royce Motor Cars także na polskim rynku. Wyłączny dealer brytyjskiej marki, Grupa Auto Fus z Warszawy, zanotował najwyższe wyniki sprzedaży od momentu, gdy ponad 110 lat temu, w 1913 roku, pierwszy polski klient odebrał swój samochód. Rolls-Royce Motor Cars Warsaw nie ujawnia wyników sprzedaży, ale według analiz IBRM Samar, opartych na danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, w Polsce w ubiegłym roku zarejestrowano 20 Rolls-Royce’ów, czyli o 185,71 proc. więcej niż w 2022 r.

Firma w opublikowanym komunikacie twierdzi, że ubiegłoroczna globalna sprzedaż samochodów była zgodna „z wewnętrznymi oczekiwaniami i statusem Rolls-Royce’a jako międzynarodowego domu luksusu, a nie producenta napędzanego wolumenem”. Przedstawiciele marki przypominają, że samochody Rolls-Royce są ręcznie budowane w siedzibie firmy w Goodwood w Wielkiej Brytanii i każdy z nich zawiera elementy personalizacji aut pod nazwą Bespoke.

Źródło: Informacja prasowa i IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *