Nowy prezes Hyundai Motor Poland

Hyundai Motor Poland poinformował, że wraz z początkiem roku stanowisko prezesa firmy objął Moo Young Kim, który będzie także odpowiadał za klaster obejmujący także Słowację i Czechy. Dotychczasowy prezes, Sun Yong Hwan, awansował do struktur Hyundai Motor Europe.

Moo Young Kim pracuje w Hyundai Motor Company od 22 lat. Zdobywał doświadczenia w różnych działach i na wielu szczeblach organizacji. Karierę zawodową rozpoczynał w dziale zakupów, gdzie przez ponad 8 lat odpowiadał za rozwój części zamiennych, ściśle współpracując z działami produkcji, jakości i R&D. Następnie przeszedł do działu sprzedaży globalnej i właśnie ze sprzedażą jest związany już od ponad 14 lat. Był szefem globalnych zespołów koordynacji biznesu i strategii w centrali Hyundai Motor Company.

W swojej karierze miał także rozdział europejski, pracując przez ponad 4,5 roku w siedzibie Hyundai Motor Europe w Niemczech, odpowiadając między innymi za planowanie biznesowe, planowanie sprzedaży i strategię biznesową.

Bazując na moim doświadczeniu w obszarze produkcji i sprzedaży, chciałbym przyczynić się do poprawy naszych wyników poprzez podejmowanie przemyślanych decyzji i wdrażanie optymalizacji procesów. Nasze otoczenie biznesowe szybko się zmienia, a my musimy być gotowi szybko na nie reagować. Jak powiedział Karol Darwin: „Przeżywają nie gatunki najsilniejsze ani najinteligentniejsze, ale te, które najlepiej reagują na zmiany”. Zatem musimy rozwijać kulturę współpracy i wykorzystać pełny potencjał naszych pracowników. Kreatywne pomysły, kultura otwartej komunikacji, dialog między działami i szybkie reagowanie na zmiany zewnętrzne – to czynniki, które pozwolą nam na osiąganie dalszych postępów. Wierzę, że Hyundai Motor Poland ma przed sobą świetne perspektywy. Rok 2023 zakończył się rekordem sprzedaży i już planujemy kolejny rekord w tym roku – powiedział Moo Young Kim.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *