Poznań Motor Show 2022 w kierunku elektromobilności

Już jutro, po przerwie spowodowanej pandemią, powracają targi motoryzacyjne organizowane w stolicy Wielkopolski. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Poznań Motor Show będzie elektromobilność.

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wydarzenie powraca do kalendarza Grupy MTP. To doskonała wiadomość dla fanów motoryzacji, którzy odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach od 7 do 10 kwietnia. Sponsorem głównym tegorocznej edycji jest serwis Otomoto.

Elektromobilność przede wszystkim

Tak jak zmienia się branża motoryzacyjna, tak zmieniają się targi Poznań Motor Show. Nic więc dziwnego, że hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest „Droga Do Elektromobilności”. Z tego powodu wśród modeli prezentowanych na targach nie może zabraknąć samochodów i motocykli wyposażonych w zeroemisyjny napęd. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje Konrado e-Motion, czyli pełnoprawnego, w pełni elektrycznego SUV-a od firmy SsangYong. Oficjalna prezentacja tego modelu odbędzie się w trakcie Kongresu MOVE, 7 kwietnia o godz. 12:20 w pawilonie nr 5.

Kongres MOVE – jak zmieni się motoryzacja?

Ważnym elementem tegorocznego Poznań Motor Show będzie także Kongres MOVE, czyli największa konferencja merytoryczna, organizowana wspólnie przez Grupę MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. 7 kwietnia praktycy i eksperci z branży emobility porozmawiają o aktualnie panujących trendach oraz opowiedzą, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny. Wydarzenie, podobnie jak w poprzednich latach zgromadzi kilkuset profesjonalistów – ekspertów i praktyków rynku e-mobility, w tym przedstawicieli wiodących koncernów, administracji publicznej, organizacji branżowych i świata nauki.

Szeroki zakres tematyczny wzbogacany jest o ciekawe formy uczestnictwa. W trakcie trwania kongresu odbędą się aż cztery debaty. Każda z nich poświęcona zostanie wybranym aspektom:

– Debata „Poland – MOVE emobility forward!” – czyli panel ekspertów o wyzwaniach rynku samochodów elektrycznych w Polsce.

– AC, DC, HPC – struktura polskiego rynku ładowania w 2025 i 2030 roku – przedstawiający kierunki rozwoju i segmentacji rynku infrastruktury ładowania w naszym kraju.

– eHDV – electric trucks on the horizon – przybliżający tematykę polskiego potencjału w segmencie elektryfikacji transportu ciężkiego.

– Wszyscy jesteśmy elektromobilni – społeczny wymiar elektromobilności – eksperci poruszą temat świadomości społecznej w obszarze zrównoważonego transportu.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.kongresmove.pl.

Nowości samochodowe

Wśród marek, których modele będzie można spotkać w pawilonach wystawienniczych znajdą się Dacia, Renault, Peugeot, Hyundai, Honda, Jaguar, Land Rover, Volvo (Strefa Grupy Karlik) oraz Mercedes (Strefa MB Motors). Grupa Bemo Motors zaprezentuje z kolei pojazdy marek LEVC oraz DS. Szczególną uwagę warto zwrócić na premierowy model Range Rovera, który po raz pierwszy od czasu jesiennej prezentacji online będzie dostępny dla szerokiej publiczności. Niemniej interesujące modele zwiedzający spotkają na stoisku Mercedesa, gdzie zostaną pokazane wyjątkowe nowości, takie jak EQS 580 4MATIC oraz EQB 300 4MATIC. Fanów Jaguarów ucieszy z kolei obecność modelu F-TYPE Heritage 60 Edition – jedynego w Polsce i jednego z 60 egzemplarzy na całym świecie.

Po raz pierwszy w Polsce zobaczymy również w pełni elektryczne, zupełnie nowe Renault Megane oraz Renault Trafic w zabudowie kamperowej, które pojawią się w strefie Grupy Karlik. Prezentacja w formie śniadania prasowego odbędzie się pierwszego dnia targów w pawilonie nr 5, gdzie zlokalizowano strefę Grupy Karlik.

Dla miłośników jednośladów

Salon motocyklowy jest stałą częścią ekspozycji już od wielu lat. W ślad za motywem przewodnim tegorocznej edycji, wśród prezentowanych modeli pojawią się także te wyposażone w zeroemisyjny napęd. Ich obecność będzie możliwa, dzięki zaangażowaniu znanego dealera motocyklowego – Karbon2, który zabierze ze sobą kilkanaście pojazdów sygnowanych markami Zero Motorcycles oraz Super Socco.

Fani klasyki z pewnością zwrócą się w stronę stoiska Harley-Davidson Poznań. Na zbliżających się targach pojawią się cztery modele tego legendarnego producenta – Pan America 1250 Special, Sportster S 1250, LiveWire i Softail Breakout 114. Trzy marki motocyklowe zabierze ze sobą z kolei Grupa Karlik, gdzie pojawią się jednoślady wyprodukowane przez Hondę, Kawasaki i MV Augusta.

Spotkania z gwiazdami

W tym roku Poznań Motor Show ponownie przyciągnie znane postaci motoryzacji i motosportu. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o strefie TVN Turbo, gdzie pojawią się dziennikarze oraz prezenterzy znani z popularnych programów emitowanych, na antenie stacji. Gwiazdy pojawią się także na Scenie Głównej. W ramach XI edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników już 9 kwietnia targi Poznań Motor Show odwiedzi dwukrotny, żużlowy mistrz świata Bartosz Zmarzlik. Z kolei w piątek, 8 kwietnia, po godz. 10:00 połączymy się z Robertem Kubicą i Miko Marczykiem. O swojej reporterskiej pracy opowiedzą także Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski, znani z emitowanego na antenie TVN Turbo programu „Absurdy Drogowe”.

Supersamochody od kolekcjonerów

BAC Mono, Porsche, McLaren – to tylko niektóre przykłady z listy marek samochodów, jakie zabiorą ze sobą kolekcjonerzy i pasjonaci motoryzacji. Na Poznań Motor Show pojawią się dobrze znani poznańskiej publiczności the.collection oraz ekipa Nocnych Lotów. Po tym, jak ich auta podziwialiśmy przy okazji Poznań Moto Fest, teraz zmierzają na większą scenę, biorąc udział w zbliżającym się wydarzeniu. Fani tuningu ucieszą się z kolei na obecność firmy Pachura Moto Center, czyli jednego z najlepszych serwisów, który oferuje wysokiej jakości montaż systemów turbo i kompresorów, przekładanie, a także tuning silników oraz kompleksowe przygotowanie samochodów do motosportu. Na tym stoisku dostępnych będzie wiele niezwykłych pojazdów, które wyszły spod ręki tego serwisu.

Atrakcje na Placu Marka

Atrakcje Poznań Motor Show tradycyjnie wykraczają poza mury pawilonów. Podobnie jak w poprzednich latach zwiedzający będą mogli podziwiać niezwykłe wyczyny stunterów, którzy na swoich motocyklach potrafią wykonać iście kaskaderskie sztuczki. O pozytywne wrażenia zadbają Kamil „Nikson” Nikliborc, Dawid „Procent” Marach oraz Maciej „Dop” Bielicki.
Dla fanów wyścigów przygotowano z kolei wyjątkowy tor gokartowy, o którego obecność zadbał Automobilklub Wielkopolski.

Strefa caravaningu

Podczas Poznań Motor Show nie mogło także zabraknąć miejsca dla miłośników caravaningu, o których zatroszczą się marki Polski Caravaning i CampRest. Strefa będzie miejscem, gdzie można porozmawiać i zdobyć wiedzę na temat caravaningu, oraz zapowiedzią kolejnych wydarzeń związanych z tą tematyką, których organizatorem jest Grupa MTP. Mowa tu o Warsaw Caravaning Festival, który odbędzie się na warszawskim Służewcu w dniach od 14-15 maja oraz Caravans Salon Poland 2022, który został zaplanowany na 21-23 października.

Targi Techniki Motoryzacyjnej

Targi Techniki Motoryzacyjnej to największe wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentowane są nowości produktowe i technologiczne, a bogaty program wypełniają liczne prezentacje, warsztaty i szkolenia. Wydarzenie organizowane jest co dwa lata. W ostatnim czasie kalendarz został jednak zaburzony przez pandemię koronawirusa – ostatnia edycja miała bowiem miejsce w 2018 roku. TTM jest współorganizowany przez Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej, które ponownie zaprosi zwiedzających do swojej strefy, wypełnionej licznymi atrakcjami. Coś dla siebie znajdą mechanicy, uczniowie oraz właściciele stacji kontroli pojazdów.
Istotnym punktem programu będzie także debata poświęcona opłatom za badanie techniczne pojazdów, która odbędzie się 7 kwietnia, o godz. 13:00 w pawilonie nr 3.

Nagrody i wyróżnienia

Targi to także okazja do nagrodzenia najlepszych produktów oraz osób aktywnie działających w branży. Wystawcy biorący udział w wydarzeniu ponownie powalczą o Złoty Medal MTP. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana – po wnikliwej ocenie ekspertów – innowacyjnym produktom najwyższej jakości. W trakcie TTM poznamy również najlepszych dziennikarzy motoryzacyjnych. Wszystko za sprawą plebiscytu Trade Press Award. Konkurs ma na celu promocję specjalistycznego dziennikarstwa, tworzonego w trosce o najwyższą jakość przygotowanych treści.

Poznań Motor Show i TTM – godziny otwarcia:

Czwartek, 7 kwietnia (od 10:00 do 18:00)
Piątek, 8 kwietnia (od 10:00 do 18:00)
Sobota, 9 kwietnia (od 10:00 do 18:00)
Niedziela, 10 kwietnia (od 10:00 do 18:00)

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.