Policjanci w Szkole Bezpiecznej Jazdy Renault

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji wzięli udział w specjalistycznym kursie z zakresu doskonalenia techniki jazdy w trudnych warunkach drogowych. Szkolenie prowadzone było na Torze Modlin przez trenerów Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault i Akademii Megane R.S. z wykorzystaniem samochodów Renault Arkana E-Tech oraz Renault Megane R.S. Trophy. Przeszkolonych zostało 429 policjantów ruchu drogowego.

Zajęcia prowadzone w Szkole Bezpiecznej Jazdy Renault i Akademii Megane R.S. na Torze Modlin zostały podzielone na dwie części. Pierwszy etap był realizowany w ośrodku szkoleniowym Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault z wykorzystaniem hybrydowych samochodów Renault Arkana E-Tech. Ta część kursu miała na celu uświadomienie zagrożeń na drodze oraz skutecznych sposobów wychodzenia z trudnych sytuacji. Policjanci ćwiczyli optymalizację toru jazdy, poślizg nadsterowny i podsterowny, slalomy, hamowanie awaryjne oraz próby na płycie poślizgowej z wykorzystaniem kurtyn wodnych i szarpaka.

Drugi etap szkolenia był realizowany w części sportowo-treningowej Akademii Megane R.S. Wybrane miejsce pozwoliło na doskonalenie przy dużych prędkościach manewrów z pierwszej części szkolenia w bezpiecznych warunkach. Podczas drugiego etapu wykorzystywane były sportowe samochody Renault Megane R.S. Trophy o mocy 300 KM, które umożliwiły funkcjonariuszom policji poprawienie techniki w czasie szybkiej jazdy, a także nauczenie się prawidłowej współpracy z systemami bezpieczeństwa samochodu oraz naukę elementów jazdy sportowej, m.in.: prawidłowy tor jazdy, odpowiednie wyczucie auta, punkty hamowania, apexy, punkty przyspieszania, prawidłową obserwację drogi oraz pracę z balansem auta podczas szybkiej jazdy.

Celem szkolenia było podniesienie kwalifikacji funkcjonariuszy policji Komendy Stołecznej. Szkolenie w zakresie doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym w trudnych warunkach drogowych było realizowane od lipca br. w ramach projektu „Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T – etap II”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

Przedsięwzięcie zostało merytorycznie i organizacyjnie przygotowane przez Wydział Doskonalenia Zawodowego KSP oraz Zespół Funduszy Pomocowych KSP.

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *