Partnerstwa biznesowe Webfleet przyczyniają się do wykorzystania potencjału mobilności

Mobilność komercyjna rozwija się w niespotykanym dotąd tempie. Zmiany są wszechobecne: od rodzaju pojazdów używanych przez firmy, przez paliwo potrzebne do ich napędu, po przepisy obowiązujące w miastach w których działają. Ta sytuacja niesie ze sobą nowe wyzwania i możliwości, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na rozwiązania w zakresie mobilności, które są bezpieczniejsze, wydajniejsze i bardziej zrównoważone.

Webfleet, czyli rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, buduje innowacyjne partnerstwa z nowymi i tradycyjnymi dostawcami usług, aby odpowiedzieć na to zapotrzebowanie. Poprzez zintegrowanie danych o pojazdach z rozwiązaniami partnerów, Webfleet dostarcza ich klientom usługi na wyższym poziomie i tworzy nowe modele biznesowe, pomagając w pełni wykorzystać potencjał oferowanych przez nich rozwiązań.

Dlaczego partnerstwa są niezbędne

Dla dostawcy usług flotowych, który chce zaoferować maksymalną wartość dla klientów, dane są kluczowym elementem. Telematyka umożliwia ich pozyskanie. Wiarygodne dane tworzą pełny obraz łańcucha wartości, który pozwala dostawcom określić, gdzie i jak mogą oferować dodatkowe korzyści dla swoich użytkowników.

W styczniu 2022 roku firma Scoobic Urban Mobility, projektująca i produkująca elektryczne pojazdy przeznaczone do miejskich dostaw na tzw. ostatniej mili, nawiązała współpracę z Webfleet. W jej ramach Webfleet dostarcza użytkownikom Scoobic dane o pojazdach w czasie rzeczywistym, umożliwiając im optymalizację tras, uwzględniając poziom naładowania akumulatora i możliwy zasięg jazdy, planowanie prac serwisowych i aktualizowanie informacji o terminach dostaw dla ich klientów. Te funkcjonalności pozwalają im zwiększyć wydajność pracowników nawet o 30%.

Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe, powiedział: „Webfleet jest liderem w zintegrowanym zarządzaniu flotą od ponad dwudziestu lat. Obecnie do naszej platformy jest podłączonych ponad 1,2 mln pojazdów na całym świecie. Nawiązanie współpracy partnerskiej z nami oznacza pracę z ekspertami i dostęp do najnowocześniejszej, łatwej do zintegrowania technologii. Celem jest dostarczanie wspólnej wartości dla naszych wspólnych klientów na naszym rynku i poza nim.

Partnerstwa zawarte w 2021 i 2022 r.

Webfleet szuka nowych możliwości, aby pomóc firmom tworzyć bardziej zaawansowane i funkcjonalne rozwiązania mobilne. W ciągu ostatnich dwóch lat firma nawiązała współpracę z kilkoma silnymi partnerami.

Od września 2021 roku Webfleet jest preferowanym partnerem telematycznym wiodącego dostawcy rozwiązań w zakresie widoczności w łańcuchach dostaw (visibility) – project44. Dzięki temu, klienci Webfleet mogą udostępniać swoje dane w czasie rzeczywistym, umożliwiając natychmiastową lokalizację przesyłki i pełną widoczność realizowanych przewozów.

Webfleet zbudował również dodatkową funkcjonalność dla platformy project44, która uprościła proces wdrażania i integracji przewoźnika, bez konieczności ręcznej konfiguracji i ryzyka błędów w dokumentacji, przy jednoczesnym wzmocnieniu bezpieczeństwa danych.

Na początku roku Webfleet nawiązał współpracę z producentem aut Scoobic, którego wszystkie nowe pojazdy są wyposażone w system do zarządzania flotą Webfleet oraz opony Bridgestone klasy premium. To rozwiązanie dla pojazdów elektrycznych dostarcza informacji o poziomie naładowania baterii, czasie ładowania i najbliższym punkcie ładowania, wspierając klientów Scoobic w zarządzaniu i optymalizacji swoich operacji w modelu pay-per-use. Zakłada on eliminację początkowych kosztów inwestycji i związanych z nimi obciążeń dla płynności finansowej oraz pozostawia serwisowanie pojazdów w rękach firmy zewnętrznej, korzystając z pojazdów według potrzeb w systemie abonamentowym.

W czerwcu 2022 roku Webfleet połączył siły z Muses, eOEMem (Electric Original Equipment Manufacturer) z siedzibą pod Paryżem. Muses zainstaluje Webfleet we wszystkich swoich nowych pojazdach eLCV (electric light commercial vehicles), przeznaczonych do transportu towarów w miastach i na ich obrzeżach. Pełny pakiet usług Webfleet dla pojazdów elektrycznych będzie dostępny dla klientów końcowych na życzenie, co pozwoli na monitorowanie w czasie rzeczywistym poziomu baterii, zużycia, odzyskanej energii i pozostałego zasięgu jazdy i czasu ładowania.

Webfleet łączy siły także z Chargylize, kolejnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie e-mobilności. Celem tego partnerstwa jest dostarczenie rozwiązania, które pozwoli menedżerom floty zaplanować krok po kroku elektryfikację floty, wykorzystując dane telematyczne w tym procesie.

Chargylize umożliwia projekcję przejścia na alternatywne pojazdy elektryczne w oparciu o rzeczywiste profile przejazdów i parkowania floty oraz istniejącą infrastrukturę ładowania, podczas gdy Webfleet dostarcza danych telematycznych do kontroli procesu elektryfikacji floty.

Jak partnerstwa pomagają wspólnym klientom

Klienci pozostają zawsze w centrum uwagi Webfleet, który pomaga im zwiększać wydajność floty. Każde partnerstwo ma ten sam cel: umożliwienie firmom flotowym osiągnięcie ich celów, niezależnie od tego, czy chodzi o zmniejszenie zużycia paliwa, poprawę bezpieczeństwa, zwiększenie produktywności czy o optymalizację innych wskaźników.

Taco van der Leij powiedział: „Partnerstwa wzmacniają naszą pozycję lidera na rynku telematycznym i umożliwiają oferowane naszym klientom dodatkowej wartości. Dzięki współpracy z takimi dostawcami jak Scoobic, project44, Chargylize i Muses, klienci uzyskują dostęp do najnowocześniejszych technologii w sposób, który w innym przypadku nie byłby możliwy. Nasi partnerzy również podzielają nasze zobowiązanie do zapewnienia klientom prostej konfiguracji, łatwego wdrożenia i użytkowania oraz najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych. Mając to na uwadze, udostępnianie danych pomiędzy platformami jest ograniczone tylko do tego, co jest niezbędne do świadczenia optymalnych usług.”

Podsumowanie

Takie partnerstwa otwierają nowe możliwości dla dostawców rozwiązań na rynku. To klucz do uwolnienia pełnego potencjału rozwiązań mobilnych, dzięki którym Webfleet i jego partnerzy mogą tworzyć zaawansowane rozwiązania, zmniejszać emisję dwutlenku węgla i rozszerzać ekspansję na rynku. Co więcej, partnerstwa te zapewniają flotom usługi, których potrzebują, aby przetrwać i rozwijać się na zmieniającym się rynku.

Źródło: materiał prasowy Webfleet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *