Nowy prezes zarządu PZPO

Prezesem zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) na 2022 rok został Radosław Bółkowski z firmy Bridgestone. Wiceprezesami zostali Dariusz Wójcik (Continental) oraz Jacek Pryczek (Goodyear), a do zarządu, jako nowy reprezentant Trelleborga, dołączył także Krzysztof Święch, zastępując Andrzej Włodarczyka.

Radosław Bółkowski to obecny dyrektor zarządzający Bridgestone w regionie Europy Wschodniej. Jest absolwentem Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ma wieloletnie doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w branży oponiarskiej, z którą jest związany od ponad 20 lat.

Członkami Związku są najwięksi w Polsce i na świecie producenci opon. Reprezentują branżę zatrudniającą bezpośrednio w naszym kraju ponad 11 000 pracowników w sześciu zakładach i firmach handlowych. Codziennie z tych fabryk wyjeżdża ponad 130 tys. opon z napisem „made in Poland” do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów czy maszyn rolniczych i przemysłowych.

Źródło: PZPO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.