Strategiczne partnerstwo Forda i Erwin Hymer Group

Umowa pomiędzy Fordem i Erwin Hymer Group obejmuje dostawę modeli Transit i Transit Custom na bazie których od tego roku będą powstawać samochody rekreacyjne i kampery.

Nowe strategiczne partnerstwo pozwoli również na wspólne opracowywanie produktów, które zaspokoją przyszłe potrzeby klientów zainteresowanych autami rekreacyjnymi.

Obopólne korzyści

Firmy Ford-Werke GmbH z siedzibą w Kolonii i Erwin Hymer Group (EHG) z siedzibą w Bad Waldsee uzgodniły strategiczne partnerstwo, które formalizuje wspólny pogląd na przyszłe potrzeby klientów aut rekreacyjnych, regulacje prawne, przepisy dotyczące emisji, elektryfikację, cyfryzację i łączność, a także na integrację systemów asystujących. Ford będzie również współpracował z EHG przy opracowywaniu pojazdów rekreacyjnych marek, które należą do Grupy Erwin Hymer.

Umowa umożliwi obydwu firmom dalsze czerpanie korzyści z rynku pojazdów rekreacyjnych, który znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich ośmiu lat, co tworzy nowe możliwości dla Forda. Z kolei EHG – europejski lider rynku samochodów kempingowych – poszerza w ten sposób bazę dostawców pojazdów i poprawia swoje zdolności produkcyjne, które zostały ograniczone przez kryzys półprzewodników. EHG jest również częścią Thor Industries – największego na świecie producenta pojazdów rekreacyjnych – i jako zaletę postrzega fakt, że Ford produkuje modele z rodziny Transita także w Ameryce Północnej i Chinach.

Od miejskich aut rekreacyjnych po duże kampery

Nowa umowa obejmuje dostawę modelu Ford Transit w wersji furgon i jako podwozie do zabudowy, a także samochodu dostawczego Ford Transit Custom kombi, przeznaczonego do przeróbki przez marki EHG na kampery typu van, kampery półzintegrowane i kampery z wnęką. Ford będzie produkować pojazdy dla EHG w zakładzie w Kocaeli w Turcji, które będą dostarczane od 2022 do 2024 roku. Ford zainwestuje w zwiększenie mocy produkcyjnych w tej fabryce, a także wzmocni strukturę organizacyjną w różnych europejskich i niemieckich oddziałach.

Relacja biznesowa z tradycją

Ogłoszenie strategicznego partnerstwa nie jest pierwszą umową biznesową między Fordem a EHG. Na początku lat 80. Ford Transit był podstawą pojazdu o nazwie Hymercar – pierwszego kampera tej marki. W 2004 r. Ford i Hymer zgodzili się na wykorzystanie samochodów marki Ford w kamperach półzintegrowanych, w pełni zintegrowanych oraz wnękowych.

Dwie serie Forda Transita przekonały nas o swojej przydatności na potrzeby naszych marek. Nasi klienci docenią szczególnie ich wszechstronność, innowacyjne systemy asystujące i atrakcyjny design. Ford ma również jasną strategię rozwoju działalności w Europie w zakresie samochodów użytkowych, która naszym zdaniem jest niezbędna do dalszego rozszerzania długoterminowego partnerstwa – tłumaczy Martin Brandt, dyrektor generalny Erwin Hymer Group.

W Fordzie mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji kamperów i wielką pasję do tego typu aut. Cieszymy się również, że Transit i Transit Custom – zwłaszcza nowe wersje Active i Trail – spodobały się Erwin Hymer Group i że będziemy zaopatrywać kolejnego silnego i innowacyjnego partnera w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku w Europie – powiedział Hans-Jörg Klein, wiceprezes zarządu Ford-Werke GmbH.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.