Nowe elektryczne modele Audi dla piłkarzy FC Bayern Monachium

Na Audi Piazza w Ingolstadt pracownicy Audi wręczyli piłkarzom FC Bayern Monachium kluczyki do ich nowych samochodów służbowych. Cała flota pojazdów ponownie składa się z w pełni elektrycznych aut klasy premium. We wrześniu, odświeżone samochody używane przez gwiazdy futbolu w poprzednim sezonie, z certyfikatami autentyczności i podpisanymi koszulkami, będą wystawione na sprzedaż.

W sezonie 2023/24, który rozpoczął się kilka dni temu, piłkarze FC Bayern Monachium będą jeździć w pełni elektrycznymi modelami Audi: RS e-tron GT, Q8 e-tron, Q8 Sportback e-tron i Q4 Sportback e-tron. W tym roku najpopularniejszym wśród profesjonalnych piłkarzy modelem Audi jest po raz kolejny RS e-tron GT. To czterodrzwiowe coupé wybrało aż 12 zawodników Bayernu, w tym Thomas Müller, Leroy Sané i Joshua Kimmich. Dzięki łącznej mocy 440 kW (598 KM), Audi RS e-tron GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy. Jego wysokonapięciowy akumulator zapewnia zasięg do 488 kilometrów, a dzięki technologii 800 V szybko się ładuje.

Flota nowych pojazdów znajdzie na terenie klubu przy Säbener Straße w Monachium optymalną infrastrukturę e-mobilności. Audi i FC Bayern zainstalowały tam wspólnie aż 38 punktów ładowania. Ponad 20 punktów ładowania jest również dostępnych przy Allianz Arena.

W swoim wieloletnim partnerstwie FC Bayern Monachium i Audi reprezentują postęp, pasję i wysoką wydajność. W tym sezonie udowadniamy to ponownie, przekazując piłkarzom i działaczom w pełni elektryczną flotą pojazdów. Wspólnie bazujemy na wcześniejszych sukcesach i nadal kształtujemy zrównoważoną i progresywną przyszłość” – mówi Hildegard Wortmann, członek zarządu Audi AG ds. sprzedaży i marketingu.

Dotychczasowe auta zawodników na sprzedaż

Oryginalne, choć używane samochody zawodników z ubiegłego sezonu, już wkrótce będą wystawione na sprzedaż. Oprócz pojazdów, które Audi poddaje teraz odświeżeniu, nabywcy otrzymają certyfikat autentyczności i koszulkę podpisaną przez poprzedniego właściciela auta. Wśród samochodów wystawionych na sprzedaż znajduje się kilka modeli Audi RS e-tron GT, m.in. ten należący do Serge’a Gnabry’ego.

Osoby zainteresowane nabyciem takiego samochodu, mogą składać wnioski o rezerwację za pośrednictwem tabletów w strefie Audi Experience w FC Bayern World podczas targów IAA Mobility 2023 w Monachium (od 5 do 10 września).

Pracownicy Audi i dzieci z gwiazdami futbolu

Podczas przekazywania samochodów, niektórzy pracownicy Audi mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile: około 30 z nich osobiście wręczało kluczyki do samochodu piłkarzom i w ten sposób miało okazję twarzą w twarz spotkać się z gwiazdami piłkarskiego mistrza Niemiec. Tę samą okazję miało również grono dzieci osób zatrudnionych w zakładach Audi. Na Audi Piazza w Ingolstadt gwiazdy piłki nożnej znalazły też czas na autografy i selfie z fanami. Następnie zespół zajrzał za kulisy siedziby głównej Audi w Ingolstadt i odwiedził między innymi linię montażową, warsztat blacharski, Lighting Assistance Center i centrum tuneli aerodynamicznych.

Przypomnijmy, że Audi wspiera FC Bayern Monachium od roku 2002. Partnerstwo zostało niedawno przedłużone do roku 2029. Współpraca z kobiecą drużyną Bayernu, którą Audi wspiera od 2021 roku i niedawno przedłużyło, potrwa co najmniej do 2025 roku. Marka z czterema pierścieniami w logo jest również od 2011 roku udziałowcem FC Bayern München AG.

(red) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *