Mercedes E w wersji All-Terrain debiutuje w Monachium

Podczas targów IAA Mobility w Monachium zaprezentowano Mercedesa klasy E kombi w wersji All-Terrain. Uterenowiona odmiana tego modelu wyposażona została w seryjny napęd na wszystkie koła i pneumatyczne zawieszenie Airmatic. Dostępne będą 3 warianty silnikowe, a w salonach sprzedaży auto pojawi się na początku 2024 roku.

Seryjny napęd na wszystkie koła 4MATIC, większy (nawet do 46 mm) prześwit dzięki zawieszeniu pneumatycznemu Airmatic, również oferowanemu w standardzie oraz program do jazdy terenowej sprawiają, że nowa Klasa E All-Terrain – ze swoimi większymi kołami – bez trudu poradzi sobie po zjechaniu z asfaltowych dróg. Jej wszechstronność zwiększają też tzw. widok off-roadowy oraz przezroczysta maska – element zestawu kamer 360°. Nowy wariant ma tez oryginalny design: do inspirowanych pojazdami terenowymi elementów należą: przedni grill, specjalne zderzaki i chromowane dolne osłony z wykończeniem na wysoki połysk oraz ciemnoszare wstawki nadkoli.

Pasażerowie z tyłu powinni docenić większy o 22 mm rozstaw osi (2961 mm) oraz 1519 mm miejsca na łokcie, co oznacza wzrost o 25 mm. Pojemność bagażnika można zwiększyć z 615 do 1830 l, natomiast w wersji z hybrydowym napędem typu plug-in jego pojemność wynosi od 460 do 1675 l.

Mercedesem E All-Terrain można holować przyczepę z hamulcem o masie do 2100 kg. Dotyczy to również hybrydy plug-in. Masa przyczepy bez hamulca wynosi 750 kg, natomiast obciążenie haka wynoszące do 84 kg pozwala zabrać na przejażdżkę także rowery elektryczne.

All-Terrain uzupełnia rodzinę Klasy E jako trzeci wariant nadwoziowy po wprowadzeniu na rynek Limuzyny i Kombi. Warto wspomnieć, że Mercedes-Benz oferuje Klasę E Kombi w wersji uterenowionej od 2017 roku. Nowy model właśnie świętuje swoją światową premierę na targach IAA Mobility w Monachium, a pierwsze egzemplarze pojawią się u dealerów na początku 2024 roku.

(red) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *