Lexus ponownie partnerem Festiwalu Filmowego w Wenecji

Marka Lexus będzie oficjalnym partnerem 79. Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji – La Biennale di Venezia (31 sierpnia – 10 września 2022 r.). To już szósty rok współpracy japońskiej firmy z jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie kinematografii.

Lexus już szósty rok z rzędu będzie oficjalnym partnerem motoryzacyjnym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji – La Biennale di Venezia. 79. edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 10 września, a w głównej roli obok największych gwiazd światowego kina wystąpi nowy Lexus RX, który w Wenecji będzie miał swoją włoską premierę. Jakość wykonania, wyjątkowy komfort zgodny z zasadami japońskiej gościnności, innowacyjne technologie i cichy napęd hybrydowy sprawiają, że flagowy SUV Lexusa będzie idealnym samochodem dla najbardziej uznanych osobistości świata kina.

Nowy model RX zadebiutuje na drogach jeszcze w tym roku. Piąta generacja najpopularniejszego auta marki będzie dostępna w trzech zelektryfikowanych wariantach napędowych. Absolutnym przełomem będzie RX 500h z pierwszą w historii Lexusa hybrydą połączoną z silnikiem turbodoładowanym oraz skrzynią automatyczną o sześciu przełożeniach. Ta wersja będzie też wyposażona w zupełnie nowy napęd Direct4. W gamie znajdą się też hybryda typu plug-in RX 450h+ oraz wydajna, klasyczna hybryda RX 350h.

„To dla nas wielki zaszczyt, że możemy znów wziąć udział w festiwalu w Wenecji. Trudno sobie wyobrazić bardziej prestiżowe i uznane miejsce na premierę nowego RX-a. Mamy nadzieję, że goście oraz widownia festiwalu docenią stylistykę, jakość i technologię naszego flagowego SUV-a” – powiedział Maurizio Perinetti, dyrektor Lexus Italy.

Jako oficjalny samochód wydarzenia, Lexus RX będzie woził gości VIP, gwiazdy kina oraz najważniejsze osobistości festiwalu w Wenecji. W festiwalowej flocie znalazły się też inne zelektryfikowane modele Lexusa, w tym elektryczny UX 300e. W Wenecji nie zabraknie także wielokrotnie nagradzanego Lexusa LC Convertible.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *