Lexus najlepiej ocenianą marką motoryzacyjną

Marka Lexus zajęła pierwsze miejsce w najnowszym badaniu reputacji online przygotowanym przez firmę Widewail. Ranking powstał na bazie analizy ponad miliona ocen Google, które wystawili klienci 32 producentom motoryzacyjnym działającym w USA. Badano oceny jakie pojawiły się w sieci dotyczące szeregu kategorii odnoszących się do obsługi klienta, serwisu, gwarancji, cen, a także czasu oczekiwania w salonie, czystości obiektów itp.

Ważną rolę przy powstawaniu rankingu odegrały także kompetencje miękkie, czyli pomocność, komunikatywność, profesjonalizm, odpowiedzialność i troska o klienta. Oceniono 32 producentów, których uszeregowano według punktów zdobytych w ramach „Health Score”, czyli wskaźnika stworzonego na potrzeby badania przez Widewail.

Lexus uzyskał 95 punktów na 100 możliwych do zdobycia i zajął pierwsze miejsce w rankingu. Drugą lokatę zajęła Toyota (z różnicą jednego punktu!), a trzecią BMW (91 pkt.). Wynik Lexusa był najlepszy także w gronie 14 marek aut premium. Sklasyfikowane na drugim miejscu BMW uzyskało o 4 punkty mniej, a trzeci w kolejności Mercedes stracił 17 punktów.

Lexus pierwszą lokatę zawdzięcza dużej liczbie miesięcznych ocen od klientów i dużej częstotliwości odpowiedzi na nie. Wskaźnik negatywnych recenzji też jest bardzo niskim poziomie – powiedział Matt Muray, prezes firmy Widewail.

Jako mocne strony Lexusa w badaniu Widewail wskazano pracę działów serwisu u dealerów. Liczba pozytywnych ocen ich działalności była o 18,51% wyższa od średniej rynkowej. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii obsługi i napraw samochodów, w której Lexus uzyskał o 20,92% mniej negatywnych ocen niż zakłada wskaźnik. Natomiast wyróżniającym się modelem marki był RX z wynikiem 4,59 punktu.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *