Kobieta na czele Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

Nową prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) na 2024 rok została Anna Burakowska, dyrektor generalna Continental Opony Polska. To pierwsza w przemyśle oponiarskim w Polsce kobieta, która została powołana to stanowisko. Wiceprezesami PZPO zostali Rafał Spirydon – dyrektor zarządzający Hankook Tire Polska oraz Juan-Antonio Alvarez-Ossorio Garcia de Soria – prezes Michelin Polska.

Anna Burakowska ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej i zarządzaniu flotą. Zdobywała je w firmach takich jak: Avis, Arval, Business Lease i Toyota – gdzie sprawowała wiele funkcji związanych z obsługą klienta, zakupami, sprzedażą i marketingiem. Od roku pełni funkcję dyrektor generalnej w Continental Opony Polska, zarządzając rynkiem lokalnym oraz rynkami eksportowymi.

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego każdego roku działa bardzo aktywnie na rzecz bezpieczeństwa na drogach i zwiększenia świadomości o wpływie opon na nie. To nasze priorytety, wokół których skupiliśmy zaangażowanie wszystkich największych producentów opon. Najbardziej cieszy nas, że nasze działania przynoszą efekty. Jako kierowcy mamy coraz większą świadomość odnośnie do prawidłowej eksploatacji opon czy ich doboru oraz profesjonalnej obsługi w serwisach. W naszych materiałach dla mediów i testach pokazujemy, że opony mogą uratować życie, a droga hamowania dłuższa nawet o 6 metrów ma istotne znaczenie. Jestem przekonana, że dzięki takim działaniom uratowaliśmy już niejedno życie – to nasz cel i największa satysfakcja. Dlatego nie ustajemy w wysiłkach, a przed nami kolejny ważny krok. Polska jako jedyny kraj w Europie z tak zimnym klimatem nie wprowadziła zakazu jazdy na oponach letnich zimą. Mamy nadzieję, że nowy rząd pochyli się nad tym ważnym tematem – podkreśla Anna Burakowska.

Członkowie PZPO są przedstawicielami największych w Polsce i na świecie producentów opon. Reprezentują branżę zatrudniającą bezpośrednio w naszym kraju ponad 11 tys. pracowników w 6 fabrykach i firmach handlowych.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *