Iveco T-Way wyróżnione nagrodą iF Design Award

Jury iF Design Award przyznało prestiżową nagrodę modelowi Iveco T-Way w kategorii „Ciężkie pojazdy ciężarowe: wzornictwo przemysłowe”. Nagroda jest wyrazem uznania za stylowe wzornictwo towarzyszące solidnej i funkcjonalnej konstrukcji.

Nagroda iF ustanowiona w 1953 r. w Niemczech jest przyznawana za innowacyjne wzornictwo, głosami konsumentów i społeczności projektantów. Niezależne jury złożone ze 120 międzynarodowych ekspertów w dziedzinie wzornictwa uznało model Iveco T-Way za wybitnie innowacyjny projekt, który łączy styl i technologię w tradycyjnie konserwatywnym segmencie.

Iveco T-Way jest wytrzymałym i uniwersalnym samochodem ciężarowym. W jego wzornictwie wykorzystano główne elementy ciężkich modeli Iveco Way zaadaptowane do terenowej specyfiki, jak również wszystkie akcenty stylistyczne nawiązujące do DNA marki, takie jak duże logo na wyrazistym grillu z ciekawie zaprojektowanymi detalami oraz charakterystyczny kształt reflektorów. Każdy szczegół został zaprojektowany tak, aby oferować maksymalną funkcjonalność na nieutwardzonych drogach. Styl i funkcjonalność łączą się w elementach konstrukcyjnych, takich jak metalowy narożnik zderzaka, który chroni reflektor i który można łatwo wymienić w przypadku uszkodzenia.

Z kolei wszechstronnie funkcjonalne i doskonale ergonomiczne wnętrze kabiny podporządkowano komfortowi i bezpieczeństwu kierowcy, wyposażając je w zaawansowaną technologię i opcje łączności. Deskę rozdzielczą zaprojektowano z myślą o potrzebach zawodowego kierowcy. Wszystkie elementy sterowania znajdują się w zasięgu ręki i są logicznie pogrupowane, a materiały wykończeniowe dobrano z zachowaniem standardów obowiązujących w branży motoryzacyjnej i zaadaptowano do terenowego przeznaczenia pojazdu. Elementy, takie jak metalowe ramki na kierownicy i strefa Infortainment, nawiązują do stylizacji wyglądu zewnętrznego.

Nowa, zautomatyzowana przekładnia Hi-Tronix oferuje funkcje opracowane specjalnie do poruszania się poza utwardzonymi drogami. Nowe tylne tarcze hamulcowe, wzmocnione tylne zawieszenie, niska masa pojazdu gotowego do jazdy, usługi łączności, funkcje cyfrowe i komfortowa kabina zapewniają użytkownikowi funkcjonalność wspierające prowadzenie rentownego biznesu.

To już kolejna nagroda, którą otrzymaliśmy za ten model w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, po nagrodzie za Wzornictwo w kategorii „Doskonałe wzornictwo produktu” przyznanej przez Niemiecką Radę Wzornictwa, oraz prestiżowej Red Dot Award za „Wzornictwo produktu” w edycji 2022 – powiedział Marco Armigliato, Head of Industrial Design, Iveco Group, który odebrał nagrodę podczas uroczystości zorganizowanej w słynnym berlińskim Friedrichstadt Palast.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.