Grupa Volkswagen wspiera Polski Czerwony Krzyż

Spółki wchodzące w skład Grupy Volkswagen w naszym kraju łączą siły i wspierają Polski Czerwony Krzyż przy realizacji transportu humanitarnego dla Ukrainy. Do pomocy wyruszyła flota niemieckiego koncernu: pojazdy ciężarowe, auta dostawcze i osobowe. Do pomocy zgłosiły się także setki wolontariuszy – pracowników spółek Grupy Volkswagen w Polsce, którzy pomogą w organizacji zbiórek, obsłudze magazynów i transporcie darów.

Grupa Volkswagen natychmiast po rozpoczęciu wojny zaoferowała pomoc. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom i ich rodzinom. Bardzo szybko zapadła też decyzja zarządu koncernu Volkswagen o pomocy finansowej. Grupa przekazała milion euro agencji partnerskiej Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). Następnie marki Porsche, Audi i Skoda przeznaczyły na doraźną pomoc prawie 2,5 miliona euro. To oczywiście nie koniec, a początek wielu inicjatyw.

Szczegółowy zakres wsparcia:

– W dwóch lokalizacjach w Polsce – w Poznaniu i we Wrocławiu powstały magazyny logistyczne, które włączono w sieć szlaku humanitarnego PCK.

– Wolontariuszy i pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża wspierają w pracy także samochody Grupy Volkswagen: modele VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter i Skoda Octavia.

– W akcję pomocy i zbiórki włączyli się także pracownicy spółek Grupy Volkswagen w Polsce oraz w Niemczech. Zebrane dary trafiły do sieci magazynów VW na szlaku humanitarnym w Polsce.

– Do dyspozycji Polskiego Czerwonego Krzyża oddano także specjalną grupę pojazdów ciężarowych Scania, które posłużą do obsługi logistycznej i transferu towarów pomiędzy magazynami na szlaku humanitarnym PCK.

Grupa Volkswagen w Polsce to ponad 20 tysięcy pracowników zatrudnionych w 9 zakładach produkcyjnych i 2 spółkach w Polsce. Dziś wszyscy jednoczymy siły, by pomóc naszym sąsiadom, dla których Polska stała się bezpiecznym schronieniem i domem na najbliższy czas” – czytamy w oświadczeniu zarządów: Volkswagen Poznań, Volkswagen Group Polska, Volkswagen Motor Polska, MAN Truck & Bus Polska, Scania Polska, Volkswagen Financial Services Polska oraz Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

Polski Czerwony Krzyż od początku wojny w Ukrainie wspiera osoby potrzebujące. Docieramy z pomocą humanitarną na terenie Polski, ale także na teren Ukrainy. Dzięki wsparciu logistycznemu Grupy Volkswagen nasze działania będą prowadzone na szerszą skalę. Nieocenione jest także wsparcie samych pracowników VW, jest ono dla nas w tym czasie najcenniejsze” – mówi Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *