GLS Poland powiększy swoją flotę o 24 modele Renault Megane E-Tech

GLS Poland, jeden z głównych dostawców usług transportowych w Polsce, jeszcze w sierpniu powiększy swoją flotę o 24 samochody Megane E-Tech 100% electric. Te nowoczesne i bezemisyjne modele wyposażone są w 26 systemów wspomagających prowadzenie i zapewniają do 450 km zasięgu na jednym ładowaniu.

– To już kolejny w tym roku duży kontrakt flotowy na dostawę elektrycznych Megane w Polsce. Myślę, że aktualnie model ten jest atrakcyjną propozycją dla firm poszukujących oferty powiększenia swojej floty o samochody nowoczesne, bezpieczne i bezemisyjne – mówi Tomasz Mróz, dyrektor wykonawczy Renault w Polsce i krajach bałtyckich.

Wybrany przez GLS Poland model to Megane E-Tech 100% electric w wersji techno EV60 220 KM Optimum Charge z pakietem winter i pakietem advanced driving assist pozwalającym dostosować zachowanie auta do warunków drogowych. Asystent inteligentnie reguluje prędkość, uwzględniając ukształtowanie drogi (np. rondo, zakręt), utrzymując dystans bezpieczeństwa oraz samochód na środku pasa ruchu. W momencie zmniejszenia prędkości pojazdu poprzedzającego elektryczny Megane zatrzyma się, a w przypadku wznowienia ruchu ruszy automatycznie.

Samochód jest wyposażony łącznie w 26 systemów wspomagających prowadzenie, m.in. cyfrowe lusterko wsteczne, które gwarantuje widok do tyłu za pomocą kamery, system rozpoznawania znaków drogowych (TSR), system kontroli zmęczenia kierowcy (DAA), pełen pakiet kamer 360˚ 3D, funkcję bezpiecznego wysiadania (OSE), system awaryjnego utrzymywania pasa ruchu (ELKA) czy system wspomagania nagłego hamowania podczas jazdy do tyłu (R-AEB) połączony z systemem wspomagania wyjeżdżania z miejsca parkingowego tyłem (RCTA).

Komputer pokładowy automatycznie steruje temperaturą akumulatora i silnika, aby zapewnić optymalne wykorzystanie energii oraz jak najszybsze ładowanie pojazdu. Samochód z silnikiem EV60 220 KM zapewnia do 450 km zasięgu w cyklu WLTP.

– GLS Poland to jeden z głównych dostawców usług transportowych w Polsce, którego ambicją jest elektryfikacja całej floty, zarówno kurierskiej, jak i służbowej. Stopniowo wymieniamy samochody pracowników na bardziej przyjazne środowisku. W naszej flocie znajdują się już samochody hybrydowe. Teraz postanowiliśmy włączyć do niej również pojazdy elektryczne. Wierzymy, że doskonale sprawdzą się w codziennych obowiązkach, a sama decyzja pomoże nam również w zwiększaniu świadomości tego, jak ważna jest troska o środowisko – mówi Andrzej Wasielewski, Director Central Operations.

Samochody do odbioru przygotowuje autoryzowany partner Renault – Karlik Sp. z o.o. z Poznania. Natomiast kompleksową obsługę kontraktu zawierającą wynajem pojazdów na 36 miesięcy, finansowanie, dostawę oraz serwisowanie floty 24 pojazdów realizuje firma MHC Mobility Polska.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *