Baja Poland 2023 – Hołowczyc po raz dziewiąty?

Baja Poland to bez wątpienia najważniejszy rajd cross country organizowany w Polsce. Impreza będąca rundą Pucharu Świata od zawsze jest bardzo wymagająca dla zawodników i mordercza dla ich maszyn. Krzysztof Hołowczyc stawał na najwyższym stopniu podium tego rajdu aż 8 razy i ma zamiar zrobić to po raz kolejny! Czy to mu się uda? Przekonamy się o tym osobiście, ponieważ redaktorzy Menadżera Floty również wybierają się w okolice Szczecina i Drawska Pomorskiego.

Tomasz Szmandra

Rywalizacja rozpocznie się już dzisiaj, 25 sierpnia. Załogi rozpoczną zmagania od 6-kilometrowego prologu rozgrywanego w Szczecinie, na terenie strzelnicy wojskowej, zlokalizowanej bardzo blisko centrum miasta. Tutaj kibice będą mieli okazję odwiedzić miasteczko rajdowe i z bliska zobaczyć jak wygląda praca serwisów. Po prologu załogi przejadą na Wały Chrobrego, gdzie odbędzie się uroczysty start.

W sobotę na zawodników czekają najbardziej wymagające, a tym samym najważniejsze odcinki specjalne rajdu. Dwie długie, bo aż 160-kilometrowe próby zlokalizowane na poligonie w Drawsku Pomorskim. To bardzo trudne i wymagające odcinki, a dodatkowym elementem, który może wpłynąć na rywalizację jest pogoda – synoptycy zapowiadają załamanie pogody właśnie w ten weekend. Zawodnicy zakończą etap wieczorem, odstawiając swoje auta do parcu ferme w Szczecinie.

W niedzielę przyjdzie czas na finałową próbę – 30-kilometrowy odcinek specjaly Dobra-Szczecin, pokonywany dwukrotnie. Natomiast pierwsi zawodnicy pojawią się na mecie rajdu o godzinie 14:30.

Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją wystartują swoim MINI JCW Rally przygotowanym przez zespół X-Raid. Start naszej załogi jest elementem programu przygotowującego do rywalizacji w Rajdzie Dakar 2024. Baja Poland to także jedyna okazja dla kibiców, aby zobaczyć w Polsce MINI w barwach AzotoPower.

„Nie mogę się doczekać, kiedy pokażemy się naszym, polskim kibicom w rajdowym MINI. Baja Poland to święto cross country w naszym kraju. Szczecin, gmina Dobra i Drawsko już dawno stały się stolicą tej dycypliny. Możemy spodziewać się znakomitej atmosfery, ciekawych tras i rywalizacji. Oczywiście jak zawsze jedziemy po to, żeby wygrać i kolejny, raz stanąć na najwyższym stopniu podium Baja Poland.” – dodał Krzysztof Hołowczyc

Harmonogram Baja Poland 2023:

Piątek 25/08

16:35 SS PROLOG – SZCZECIN (5,80 km)

17:00 SERWIS A

19:00 CEREMONIA STARTU

Sobota 26/08

9:00 SS2 CSB DRAWSKO  (160 km)

12:20 SERWIS B

13:40 SS3 CSB DRAWSKO  (160 km)

16:15 SERWIS C

Niedziela 27/08

9:10 SS4  DOBRA – SZCZECIN (30,70 km)

11:00 SERWIS D

12:10 SS5 DOBRA – SZCZECIN (30,70 km)

14:30 META

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *