Dealerzy samochodów z pomocą dla Ukrainy

Związek Dealerów Samochodów jest w trakcie przygotowywania tzw. „mapy pomocy”, która stanowić będzie długofalową akcję wsparcia dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie.

Jak informują organizatorzy, dealerska „mapa pomocy” ma docelowo stanowić wsparcie dla nadciągającej fali ukraińskich uchodźców oraz dla samej Ukrainy. Akcja przewiduje stworzenie listy firm dealerskich, które byłyby w stanie udostępnić pojazdy potrzebne do transportu ludzi i towarów, wyznaczyć kierowców, lub też zapewnić legalne zatrudnienie dla przybywających osób. W grę wchodzi także zorganizowanie zakwaterowania dla potrzebujących i ich rodzin. Ostatecznie ma powstać mapa, z której będą mogły korzystać organizacje działające na rzecz pomocy uchodźcom. Umożliwi im to możliwie szybkie odnalezienie najbliższego punktu, który będzie w stanie udzielić wsparcia.

Mamy na uwadze nadchodzące miesiące, podczas których spodziewamy się kolejnej, znacznie większej fali ludzi uciekających przed wojną. Chcemy zapewnić pomoc o długofalowym charakterze. Zdajemy sobie sprawę, z tego, że aktualnie wszelka możliwa pomoc doraźna na granicy jest już udzielana przez odpowiednie organizacje, darczyńców i wolontariuszy, więc organizowanie kolejnej zbiórki rzeczy i dostarczanie ich na granicę nie jest tym, co wydaje się najbardziej potrzebne. Obecnie chcemy zebrać deklaracje od dealerów, co mogą w najbliższych tygodniach zapewnić uchodźcom i Ukrainie – pojazdy, pracę, zakwaterowanie, a następnie w ramach konkretnej potrzeby pomagać. Jesteśmy w kontakcie z organizacjami, które zajmują się statutowo wspieraniem ofiar wojny, więc ta pomoc na pewno trafi tam, gdzie powinna – powiedział Paweł Tuzinek, prezes Związku Dealerów Samochodów.

Przedstawiciele Związku apelują, by wszystkie salony motoryzacyjne, które będą w stanie zapewnić choćby jeden z wcześniej wspomnianych środków pomocy, skontaktowały się z biurem Związku Dealerów Samochodów drogą mailową. Dzięki temu będzie można omówić szczegóły współpracy na rzecz pomocy uchodźcom. Wiadomości można wysłać na adres: biuro@zds.org.pl.

Źródło: ZDS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.