Land Rover Racing Weekend by Rossignol pełen aktrakcji

W ostatni weekend Jaworzyna Krynicka była mekką fanów sportów zimowych i motoryzacji. Podczas dwudniowego wydarzenia, którego sponsorem była marka Land Rover, rozegrane zostały zawodny Pucharu Polski i eliminacje Mistrzostw Polski Masters Amatorów w narciarstwie alpejskim. W ramach dodatkowych atrakcji uczestnicy mieli możliwość bliższego poznania aktualnie oferowanych modeli tej kultowej brytyjskiej marki.

Podczas Land Rover Racing Weekend by Rossignol sportowcy rywalizowali w slalomie i slalomie gigancie w pięciu kategoriach wiekowych. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników, a łączna pula nagród wyniosła aż 15 000 zł.

W przerwie między zawodami, zawodnicy, kibice i zaproszeni goście mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Na fanów motoryzacji czekały legendarne SUV-y Land Rover klasy premium, m,in. najnowszy Defender, którego wyjątkowe właściwości można było przetestować w czasie jazd próbnych oraz na ekstremalnej pochylni o nachyleniu blisko 40’. Jednak jazdy na rampie odbywały się na fotelu pasażera, a za kierownicą zasiedli doświadczeni instruktorzy, którzy zaprezentowali terenowe możliwości Land Roverów.

Za nami dwudniowe zmagania najlepszych zawodników-amatorów na Jaworzynie Krynickiej. Zarówno warunki pogodowe, jaki i frekwencja dopisały, o czym może świadczyć fakt startu ponad 150 zawodników z całej Polski. Chcemy być przy tego typu wydarzeniach partnerem, bo wpisują się w świat Land Rover, marki, która ceni wolność i emocje sportowe. Zdecydowaliśmy się udostępnić na jazdy testowe najnowszego Defendera, by pokazać jego legendarne możliwości terenowe” – tłumaczy Chwalisława Waligóra, PR Manager Jaguar Land Rover Polska

Gościem specjalnym tej bardzo ciekawej imprezy była Bogumiła Raulin – polska himalaistka i podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej i szybownictwa. W 2018 roku została ona najmłodszą Polką, która zdobyła tzw. Koronę Ziemi, a w 2021 była laureatką nagrody Forbesa i marki Range Rover – „Leaders of Future”.

(TSz)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.