Continental wyłącznym dostawcą opon dla nowego Brabusa

W nowym Brabusie 930, najpotężniejszym supersamochodzie w ofercie marki, firma tuningowa używać będzie wyłącznie opon Continental. Z przodu zamontowane zostanie ogumienie w rozmiarze 275/35 ZR 21, a z tyłu 335/25 ZR 22. Taka kombinacja zapewnia samochodowi o mocy 930 KM pewną przyczepność na drodze i umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy.

Pojazd z silnikiem V8, ważący 2400 kg i generujący moment obrotowy o wartości 1 550 Nm, osiąga prędkość maksymalną ograniczoną elektronicznie do 316 km/h. Nowy Brabus 930 bazuje na Mercedesie AMG GT S E Performance. Ten supersportowy samochód porusza się na kutych felgach o dziesięcioramiennej konstrukcji i rozmiarze 21 cali z przodu oraz 22 cali z tyłu. Zamontowane na nich opony SportContact 7 zapewniają pewne prowadzenie, skutecznie radząc sobie z siłami poprzecznymi i masą, gdy czterodrzwiowe hybrydowe coupe przyspiesza, skręca oraz hamuje.

Eksperci Continental i marki Brabus ściśle współpracują od ponad 25 lat. Firma tuningowa z Bottrop oraz producenci oryginalnego wyposażenia zatwierdzili nowe opony Continental SportContact 7, co stanowi dowód ich najwyższej jakości. Potwierdzają to również niezależne testy przeprowadzone w mediach branżowych. We wszystkich siedmiu testach opublikowanych do tej pory w tym roku, opony SportContact 7 były zwycięzcami w każdym z testów, w których brały udział, trzykrotnie uzyskując oceny „wybitne” lub „doskonałe”.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *