Biedronka oferuje vouchery na ładowanie aut elektrycznych

Sieć sklepów Biedronka robi kolejny krok na polu promocji elektromobliności w Polsce, zachęcając klientów do korzystania ze stacji ładowania. Z okazji obchodzonego 25 lipca, w tym roku już po raz 16, Dnia Bezpiecznego Kierowcy oraz Dnia Świętego Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców, sieć przygotowała specjalną promocję. Klienci mogą otrzymać voucher na ładowanie pojazdu o wartości 50 zł.

Sieć Biedronka z przytupem wchodzi w świat elektromobilności, zapowiadając rewolucję ogólnopolskiej sieci ładowania elektryków. Dzięki temu każdy zakątek kraju będzie miał dostęp do szybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Pierwsze z nich wystartowały 11 lipca w Warszawie, a teraz z myślą o ich użytkownikach Biedronka przygotowała specjalną promocję. Od 25 do 29 lipca kierowcy aut elektrycznych i hybrydowych, którzy są klientami sklepów tej sieci przy ul. Sytej oraz Pałacowej, za zakupy powyżej 50 zł otrzymają voucher o wartości 50 zł do wykorzystania na doładowanie pojazdu. Skorzystanie z voucheru możliwe jest do 24 sierpnia w stacjach ładowania dostępnych pod tymi sklepami. Liczba voucherów dostępnych w promocji jest ograniczona i obowiązuje do wyczerpania zapasów.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy chcemy dodatkowo zachęcić klientów do wypróbowania naszej najnowszej usługi na preferencyjnych warunkach. Możliwość doładowania pojazdu podczas codziennych zakupów przy naszych sklepach to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu – tłumaczy Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka

Do końca 2024 roku stacje ładowania pojawią się w 600 lokalizacjach przy sklepach sieci Biedronka zarówno w wielkich aglomeracjach, jak i mniejszych miastach, a każde urządzenie jednocześnie będzie mogło ładować do trzech aut. Tym samym powstanie 1800 punktów ładowania, których operatorem jest Powerdot. Jeszcze w tym roku powstanie co najmniej 150 tego typu urządzeń przy sklepach sieci Biedronka w całej Polsce.

Stacje dysponują mocą 120 kW, co w praktyce oznacza możliwość szybkiego naładowania samochodu elektrycznego (dysponującego baterią o pojemności 50 kWh) w czasie ok. 20-30 minut, adekwatnym do czasu trwania zakupów w pobliskim sklepie sieci Biedronka. Po takiej operacji możliwe będzie przejechanie przykładowym autem elektrycznym około 200 km. Stacje posiadają trzy złącza: CCS, ChaDemo oraz Type 2. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy naładują nie tylko niemal każdego elektryka, ale również hybrydę typu plug-in.

Korzystanie z urządzeń zlokalizowanych przy sklepach sieci Biedronka nie wymaga zakładania konta, używania aplikacji, ani opłacania jakiegokolwiek abonamentu. Możliwe będą różne formy płatności: kartą bankową poprzez wbudowany terminal do kart płatniczych, kodem QR bez rejestracji, a także kartą RFiD w ramach roamingu (dzięki czemu obsłużeni zostaną również abonenci innych dostawców usługi ładowania).

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *