Continental w trosce o czysty Bałtyk – druga edycja ekowyzwania

Jeszcze przez dwa tygodnie trwa druga edycja ekowyzwania Continental. Akcja ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej, którą można monitorować za pomocą aplikacji Activy. Każdy pokonany kilometr zostaje przeliczony na konkretną sumę pieniędzy, które po zakończeniu akcji zostaną przekazane Fundacji MARE na zakup morskiego kosza, umożliwiającego zbieranie nawet 1400 kg odpadów bezpośrednio z wody każdego roku.

W ekowyzwaniu Continental bierze obecnie udział 1994 aktywnych użytkowników, którzy wspólnymi siłami pokonali 167 646 km pieszo oraz 616 445 km na kołach, spalając przy tym łącznie 28 200 000 kalorii. Akcja trwa do 22 sierpnia 2023 r., na obecną chwilę udało się osiągnąć aż 92% zakładanego celu.

Jak dołączyć do ekowyzwania Continental? To proste: wystarczy zainstalować aplikację Activy na smartfonie, dokonać rejestracji i dołączyć do otwartego wyzwania „Ekowyzwanie Continental dla Bałtyku”. Każdego dnia okazji do aktywności jest wiele: można zamienić windę na schody, spacerować z psem, jeździć na rolkach, rowerze czy grać z dziećmi w piłkę. Dołączyć może każdy, liczy się każdy ruch. Na najbardziej aktywnych uczestników czekają specjalne nagrody! Więcej informacji na stronie: https://razemnampodrodze.pl/.

Cieszę się, że druga edycja naszego ekowyzwania nieustannie zyskuje popularność i gromadzi nowe osoby, chcące za pomocą swojej aktywności zrobić coś dobrego dla Bałtyku. Do finału akcji pozostały jeszcze dwa tygodnie, w czasie których wspólnymi siłami możemy zdziałać naprawdę dużo. Dlatego zachęcam do połączenia sił i wspólnego wprawienia swoich mięśni w ruch – zarówno dla siebie oraz dla środowiska” – mówi Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska.

Continental w trosce o środowisko

Druga edycja ekologicznego wyzwania Continental podkreśla zrównoważone ambicje firmy, która najpóźniej w 2050 roku zamierza osiągnąć 100% neutralności klimatycznej. Przykładem rozwiązania, które przybliża Continental do osiągnięcia tego celu, jest innowacyjna technologia ContiRe.Tex, dzięki której przy produkcji opon samochodowych wykorzystuje się plastik pozyskiwany ze zużytych butelek PET. Technologia ta zastosowana została m.in. w najnowszej, zrównoważonej oponie Continental UltraContact NXT, wykonanej do 65% z materiałów odnawialnych oraz pochodzących z recyklingu.

W ubiegłym roku w ekologicznym wyzwaniu Continental wzięło udział ponad 2500 uczestników, którzy pokonali w sumie ponad 900 tysięcy kilometrów, spalając przy tym łącznie 37 milionów kalorii. Pieniądze, które udało się w ten sposób zebrać, pozwoliły fundacji MARE na zakup kosza morskiego na Morzu Bałtyckim, który został zainstalowany w Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *