CEVA Logistics powiększy swoją flotę pojazdów elektrycznych

CEVA Logistics do końca 2025 r. planuje powiększenie swojej floty pojazdów elektrycznych do 1450 egzemplarzy. Będzie to kolejny krok w realizacji zobowiązania, jakim jest osiągnięcie zerowego poziomu emisji netto do 2050 r.

Zgodnie z zapowiedziami, flota pojazdów elektrycznych CEVA powiększy się o 1000 samochodów dostawczych, 300 ciężarówek oraz 150 ciągników siodłowych. Będą one wykorzystywane w dedykowanych operacjach flotowych, realizacji dostaw LTL oraz odbiorów i doręczeń ostatniej mili, a także projektach specjalnych, takich jak niedawno uruchomiony European Clean Transport Network. Powiększenie floty pojazdów elektrycznych szacunkowo przyczyni się do redukcji emisji CO2 o 67 000 ton rocznie, co jest równoważne z 30 tys. przejazdami ciężarówką między Paryżem a Monachium.

CEVA realizuje strategię typu „asset right” wobec swojej floty aut elektrycznych. Oprócz samochodów należących do własnego modelu operacyjnego, CEVA umożliwi też przejście na pojazdy elektryczne wybranym podwykonawcom. W przypadku sieci współdzielonych, gdzie ciężarówki nie są dedykowane obsłudze konkretnego klienta, CEVA będzie sprzedawać certyfikaty oszczędności emisji CO2 klientom, tak aby dodatkowo wesprzeć inwestycje w rozwój floty pojazdów elektrycznych.

CEVA uznała technologię elektrycznych samochodów ciężarowych jako najbardziej obiecującą, która może zastąpić paliwa kopalne i już kilka lat temu rozpoczęła transformację swojej floty. Decyzja ta pozwoliła firmie na zdobycie doświadczenia w eksploatacji ponad 200 elektrycznych samochodów dostawczych za pośrednictwem spółki zależnej Colis Privé i ponad 20 e-ciężarówek na wszystkich kontynentach.

W tym roku CEVA zwiększyła też swoją flotę pojazdów elektrycznych w Tajlandii. Realizują one dostawy dla sieci sklepów Decathlon. Obie firmy rozpoczęły współpracę w 2021 r. w zakresie krajowej dystrybucji naziemnej. Flota, która początkowo składała się z 1 elektrycznego samochodu dostawczego, obecnie liczy 3 elektryczne samochody dostawcze i 2 ciężarowe EVO G9 o dopuszczalnej masie całkowitej 16,5 ton. W 2023 r. flotę aut elektrycznych wzmocnią kolejne 2 ciężarówki G9.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *