Automobile Barcelona – Renault Megane E-Tech

Pokazany podczas salonu w Barcelonie Megane E-Tech, czyli w wersji bezemisyjnej jest pierwszym modelem Renault „generacji 2.0”, otwierającym nowy rozdział elektrycznej rewolucji, rozpoczętej przez markę ponad dziesięć lat temu. Nowy Megane symbolizuje również początek zapowiadanego przez Renault powrotu do samochodów kompaktowych segmentu C.

Grupa Renault jest pionierem i liderem na rynku samochodów elektrycznych w Europie. A to dopiero początek historii. Rewolucja elektryczna wyraźnie przyspiesza. Dynamikę zmian wspiera plan strategiczny Renaulution i „nowa fala” marki Renault. Uosobieniem tej historycznej zmiany jest gama modeli Renault wraz z nowym Megane E-Tech Elektrycznym. Ten hatchback o eleganckiej linii, dla którego inspiracją był concept-car MORPHOZ, a zapowiedzią show-car Megane eVision z 2020 roku, został zbudowany na platformie CMF-EV, opracowanej w ramach aliansu Renault-Nissan.

Z nowym logo Renault na masce Megane E-Tech jest owocem zastosowania najnowszych technologii i planu Renaulution. To pierwszy model w 100% „made in ElectriCity” – stworzony w nowym kompleksie przemysłowym produkującym samochody elektryczne, utworzonym przez Grupę Renault na północy Francji. Na przedniej szybie widać sylwetkę koguta, symbol Francji, który przypomina, że mamy do czynienia z samochodem zaprojektowanym i wyprodukowanym w tym kraju.

Wstępne zamówienia na Megane E-Tech Elektrycznego można składać już teraz, a nowy model pojawi się w sprzedaży w marcu 2022 roku.

(PW/TSz)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *