Alexander Vlaskamp dłużej na czele MAN Truck & Bus

Alexander Vlaskamp będzie przez kolejne 5 lat kontynuował pracę jako dyrektor generalny MAN Truck & Bus i członek zarządu Traton Group. Rady nadzorcze MAN i Traton przedłużyły jego kontrakt do listopada 2029 roku. Vlaskamp stoi na czele MAN Truck & Bus od końca 2021 roku.

Christian Levin, dyrektor generalny Traton Group i przewodniczący rady nadzorczej MAN Truck & Bus SE powiedział: Alexander Vlaskamp i jego zespół wykonali imponującą pracę, zmieniając MAN-a i przywracając markę na ścieżkę sukcesu. Dzięki Alexandrowi Vlaskampowi MAN stał się również kluczową siłą napędową Traton Group w procesie przejścia na paliwa odnawialne i elektryfikację. Nowa elektryczna ciężarówka MAN świętowała niedawno bardzo udaną premierę rynkową. Firma MAN jest też od niedawna liderem na europejskim rynku elektrycznych autobusów miejskich. Pod kierownictwem Alexandra Vlaskampa MAN jest w Traton Group potężną siłą. Z niecierpliwością oczekuję dalszej współpracy w dziedzinie transformacji sektora transportowego.

Alexander Vlaskamp jest dyrektorem generalnym MAN Truck & Bus SE i członkiem zarządu Traton Group od końca listopada 2021 roku. Wcześniej pracował w Scanii w Niemczech i Austrii jako dyrektor ds. obsługi posprzedażnej (2002-2007) i dyrektor zarządzający (2012-2017). W międzyczasie był dyrektorem zarządzającym Scania Polska. W 2017 r. przeniósł się do siedziby głównej Scanii w Szwecji, gdzie początkowo przejął odpowiedzialność za globalny biznes samochodów ciężarowych. Później został powołany na członka zarządu Scania odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing.

(red) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *