[RELACJA] ProfiAuto Show 2017

Tegoroczna, 14. edycja ProfiAuto Show przebiegała pod hasłem odkrywania nowoczesnej motoryzacji. Uczestnicy targów mieli możliwość zapoznać się z rozwiązaniami, jakie niosą technologie informatyczne w zakresie serwisowania i użytkowania pojazdów. Jednak atrakcji na jednej z największych tego typu imprez w Polsce było znacznie więcej.

Podobnie jak w ubiegłym roku, targi gościły przede wszystkim w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, ale ciekawą ekspozycję przygotowano także w popularnym „Spodku” i  na przyległym terenie. Swoją ofertę na wystawie zaprezentowały czołowe firmy z branży automotive. Wśród nich znaleźli się zarówno dealerzy, jaki i producenci części motoryzacyjnych, akcesoriów oraz wyposażenia warsztatów. Ponad 140 wystawców miało do dyspozycji teren wystawowy o łącznej powierzchni 8 tys. m2, a wśród gości specjalnych imprezy znalazła się m.in. nasza felietonistka, Klaudia Podkalicka, która opowiadała zwiedzającym nie tylko o swoich startach w rajdach, ale także o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Dla zwiedzających przewidziano mnóstwo atrakcji: były pokazy kaskaderskie na motocyklach,  a szybsze bicie serca zapewniła jazda z instruktorem po specjalnie zbudowanym na tę okazję torze off-roadowym oraz za kierownicą samochodu, jadącego jednocześnie… do przodu i do tyłu. Dodatkowo do dyspozycji zwiedzających udostępniono tor kartingowy, symulator jazdy na jednym kole oraz kino 9D z efektami specjalnymi. Podczas targów ProfiAuto Show 2017 odbyło się również ponad 100 szkoleń dedykowanych mechanikom i właścicielom warsztatów samochodowych. Oczywiście swoje miejsce na targach miał również Menadżer Floty, którego nawet archiwalne numery rozchodziły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Z kolei na płycie głównej „Spodka” można było podziwiać takie samochody jak: Ford GT40, BMW Z4 AC Schnitzer, BMW 850 CSI, BMW E34 Alpina oraz Mercedes SL55 AMG. Były też klasyki motoryzacji oraz nietypowe auta po tuningu, które może nie nadają się do codziennej jazdy, ale za to jak wyglądają! ProfiAuto Show to nie tylko spotkanie profesjonalistów z branży Automotive, ale także prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników motoryzacji. Warto dodać, że przemieszczanie się po wystawie ułatwiała bezpłatna aplikacja targowa ProfiAuto Show, umożliwiająca dostęp do planu targów, harmonogramu szkoleń i elektronicznych katalogów wystawców.

Tomasz Szmandra
Źródło: Menadżer Floty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *