Nissan wspiera „Europejską Zieloną Stolicę”

Essen rozpoczyna nowy rok jako Europejska Zielona Stolica. Przy wsparciu firmy Nissan po ulicach niemieckiego miasta poruszać się będzie 15 samochodów elektrycznych w ramach wspólnej incjatywy transformacji mobilności pod kątem zrównoważonego rozwoju.

Przekazanie pierwszych trzech Nissanów Leaf i dwóch e‑NV200 odbyło się przy udziale włodarzy miasta i przedstawicieli producenta. Kolejne samochody trafią w kolejnych tygodniach. Samochody elektryczne Nissana będą użytkowane przez biuro projektu oraz inne wydziały ratusza. Oba pojazdy doskonale sprawdzają się w mieście: mogą przewozić ludzi i materiały praktycznie bezgłośnie i całkowicie bez emisji CO2 i innych zanieczyszczeń.

Firma Nissan zwiększyła premię za zakup samochodu elektrycznego w wysokości 4000 euro przyznawaną przez władze niemieckie, pokrywaną w równych częściach z funduszy państwowych i ze środków przekazywanych przez branżę motoryzacyjną, do 5000 euro w przypadku modelu Leafa oraz do 5250 EUR w przypadku e‑NV200. Oznacza to, że Nissan Leaf jest dostępny w cenie od 18 365 EUR (plus koszt wypożyczenia akumulatora).

Źródło: Nissan