Geneva International Motor Show 2021 także odwołana!

Po odwołaniu tegorocznej edycji, z powodu pandemii koronawirusa, organizatorzy Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie podjęli decyzję, że również zapowiadana na marzec przyszłego roku impreza nie odbędzie się. Powodem jest kryzys w branży motoryzacyjnej, a co za tym indzie – małe zainteresowanie producentów aut, a także ryzyko nawrotu pandemii.

Co prawda fundacja, orgaznizująca najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie dostała pożyczkę od władz kantonu, ale postanowiła jej nie przyjmować. Przynajmniej na razie. Zadecydowano, że lepiej będzie wykorzystać te fundusze przy organizacji imprezy w 2022 roku. Niestety, w tej chwili nie jest pewne, czy za 2 lata GIMS na pewno powróci. Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji będzie wówczas branża motoryzacyjna.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja targów motoryzacyjnych w Genewie odbyła się w 1905 roku, a od 1924 ma ona charakter międzynarodowy. Od tego czasu Geneva International Motor Show stała się jednym z najbardziej znanych, prestiżowych i najpopularniejszych salonów motoryzacyjnych w Europie. Do tej pory salon genewski odwoływano tylko w czasie wojny.

Tomasz Szmandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *