Caravans Salon Poland w Poznaniu już od 2 października

Targi kamperów i caravaningu – Caravans Salon Poland w Poznaniu – rozpoczną się 2 października w na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwają przez 3 dni. Najnowsze raporty wskazują na rekordowy rok w branży caravaningu, a organizatorzy imprezy niemal codziennie informują o nowych wystawcach, gościach oraz nowościach i premierach na 2021 rok. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest redakcja „Menadżer Floty.”

Dodatkowymi atrakcjami Poznańskich targów Caravans Salon będą: Zlot Caravaningowy oraz Strefa Retro kamperów.

Rekordowy rok dla branży kamperowej w Polsce

Obecny rok w polskiej branży caravaningowej na pewno będzie rekordowy. Zainteresowanie kamperami i przyczepami oraz spędzaniem wolnego czasu na własnych zasadach zyskuje ogromną popularność w naszym kraju. Według najnowszego raportu Instytutu SAMAR, w okresie od stycznia do końca sierpnia, przez 8 miesięcy, zarejestrowano w Polsce więcej nowych kamperów niż w całym roku 2019. Podczas gdy ogólnie rzecz biorąc rynek samochodów dołuje i dopiero odrabia straty z okresu lock downu, rynek kamperów i przyczep jest cały czas na fali wznoszącej. Podobne sygnały słychać od czołowych wystawców, którzy notują wzrosty sprzedaży nawet o 100% rok do roku oraz przyjmują zamówienia na 2021 rok w równie imponującej liczbie.

W 2020 r. zarejestrowano w Polsce 708 kamperów. Taka liczba rejestracji od stycznia do sierpnia oznacza wzrost rok do roku aż o 24,4 proc., Co więcej, już teraz, dopiero po ośmiu miesiącach, Polacy kupili więcej kamperów niż w całym 2019 roku! Wtedy było to dokładnie 662 aut tego typu.

Więcej powierzchni, więcej wystawców

Zainteresowanie Caravans Salon ze strony wystawców jest bardzo duże, co poskutkowało uruchomieniem dodatkowego pawilonu targowego. Tym samym powierzchnia wystawiennicza w tej edycji zwiększa się o ponad 80%. Zwiększy się również liczba wystawców oraz marek prezentowanych na targach. W Poznaniu będzie można zobaczyć sporo nowości, które były prezentowane na zakończonych kilka dni temu targach w Dusseldorfie, które są najważniejszą tego typu imprezą w Europie.

Zapowiedziano już premierę Renault Tracic Camper od firmy Wavecamper oraz pokaz kamperów marki Concorde, która produkuje niezwykle luksusowe modele znane na całym świecie. Centrum Campingowe Kutno, które zostało ich oficjalnym dystrybutorem chce je premierowo pokazać właśnie w Poznaniu. Nie zabraknie też nowości na 2021 rok od takich firm jak: Dethleffs, Hymer, Adria czy Hobby, czyli wiodących producentów przyczep i kamperów.

Swój udział potwierdziła już czołówka krajowych dystrybutorów i dealerów kamperów i przyczep, takich jak: Grupa Elcamp, CarGO, Centrum Campingowe, Camel Camp czy też Benimar. Wśród nowych wystawców warto wyróżnić Austriacką firmę Gentle Tent, która wchodzi na polski rynek z innowacyjnymi namiotami dachowymi, sofami i przedsionkami na sprężone powietrze, które nie wymagają montażu stelaża.

Lista potwierdzonych wystawców oraz zapowiadanych nowości systematycznie rośnie.

XI Ogólnopolski Zlot Caravaningowy

Ważnym elementem targów w Poznaniu jest Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, na który w tym roku zjedzie ponad 150 ekip z całego kraju. Parcele na Zlot Caravaningowy wciąż są dostępne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapisy na zlot można znaleźć na stronie: http://bit.ly/Zlot_Caravaningowy_CSP2020_info

Tegoroczna edycja zlotu będzie większa od porzednich, ale z zachowaniem wszelkich wymaganych środków bezpieczeństwa, takich jak: poszerzone alejki między kamperami, czy punkty dezynfekcyjne dla uczestników. Zakup parceli na zlot gwarantuje udział w targach przez wszystkie 3 dni dla dwóch członków załogi, dostęp do prądu, wody i sanitariatów oraz udział w sobotnim poczęstunku w formie grilla lub bankietu (organizator uzależnia to od pogody).

Strefa Retro oraz występy gości, blogerów i podróżników

Nowością i dodatkową atrakcją targów będzie Strefa Retro, w której będzie można zobaczyć kilkanaście unikatowych, zabytkowych kamperów. Wystawa jest efektem zgłoszeń pasjonatów i kolekcjonerów, którzy chcą pokazać historię motoryzacji na żywo, poprzez wystawę samochodów.

Interesująco zapowiada się również program spotkań i prelekcji, w czasie których zwiedzający będą mogli posłuchać historii z podróży kamperami, wziąć udział w spotkaniach autorskich i spotkać blogerów i podróżników, których, na co dzień obserwują w internecie. ElCamper opowie o podróży kamperem po Ukrainie, Calluna Trip o podróżach po Ameryce Północnej a Mikołaj Gospodarek o swojej książce „Polska na czterech kółkach”.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tegoroczne imprezy targowe, to również wyzwanie ze względu na dodatkowe środki bezpieczeństwa, jakie są wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Międzynarodowe Targi Poznańskie są w tej materii wzorem dla innych organizatorów, spełniając wszystkie narzucone wymogi, a nawet dodając swoje rozwiązania rozszerzające te wymogi. Na terenie MTP od lipca z powodzeniem organizuje się coraz większe imprezy dla szerokiej publiczności.

„Chcemy, aby nasi goście czuli się tu bezpiecznie i czerpali jak najwięcej przyjemności z imprezy, na która przychodzą. Obecnie obowiązuje nas limit 2,5 m2 na uczestnika, ponadto poszerzamy dodatkowo alejki między wystawcami, przy wejściu na targi korzystamy z kamer termowizyjnych i mierzymy temperaturę uczestników, na terenie targów przestrzegamy nakazu zakrywania ust i nosa, bilety na imprezy są natomiast dostępne tylko online” – podkreśla dyrektor Dariusz Wawrzyniak z Międzynarodowych Targów Poznańskich.  

Targi Caravans Salon odbędą się od 2 do 4 października w Poznaniu na terenie MTP.
Godziny otwarcia: Piątek od 12 do 18, Sobota od 10 do 17, Niedziela od 10 do 16.
Bilety do nabycia tylko online – https://bit.ly/Bilety_informacje_Caravans_Salon
Informacje o atrakcjach na tragach: https://bit.ly/Caravans_Salon_Poland_2020

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.