[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe 3/2017

Marzec stał pod znakiem Geneva Motor Show. W trakcie jednego z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych na świecie rozmawialiśmy z liderami takich marek, jak Volvo, BMW, Infiniti czy FCA. W wydaniu interaktywnym magazynu Menadżer Floty: Forum Biznesowe znajdziecie mnóstwo filmów, w tym wywiady, premiery i podsumowanie Genewy przez Adama Kornackiego.

Geneva Motor Show 2017

W marcowym numerze publikujemy obszerne podsumowanie salonu samochodowego w Genewie. Na Motor Show swoje premiery miały ciekawe auta flotowe, które mogą być podstawą firmowych parków samochodów, auta dla kadry zarządzającej oraz modele z najwyższej półki, których plakaty będą sobie wieszać na ścianach młodzi miłośnicy motoryzacji (starsi zapewne też). Opisujemy samochody, które wkrótce trafią do oferty takich marek, jak Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroën, DS Automobiles, Ford, Kia, Lexus, Honda, Hyundai, Infniti, Jaguar, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SEAT, SsangYoung, Škoda, Toyota, Volkswagen czy Volvo.
Zapraszamy na nasz kanał w serwisie YouTube, gdzie utworzyliśmy playlistę ze wszystkimi materiałami filmowymi z Geneva Motor Show 2017.

International Fleet Meeting Geneva 2017

Magazyn Menadżer Floty: Forum Biznesowe, jako jedyne medium z Polski, po raz kolejny był partnerem International Fleet Meeting, jednego z najważniejszych spotkań flotowych w Europie. W wydarzeniu zorganizowanym przez fleetcompetence i abiutFLEET wzięło udział 250 specjalistów z całego świata.

Wywiady

Genewa tradycyjnie była okazją do spotkania z najważniejszymi przedstawicielami branży motoryzacyjnej. Wywiadów udzielili nam Gianluca Italia, dyrektor zarządzający na Włochy oraz dyrektor ds. flot i biznesu regionu EMEA w Fiat Chrysler Automobiles, Håkan Samuelsson, CEO Volvo Cars Corporation AB, Ponz Pandikuthira, wiceprezes ds. planowania produktu marki Nissan, Hildegard Wortmann, wiceprezes BMW ds. marki, Raoul Picello, wiceprezydent Infiniti Motor Company odpowiedzialny za rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, Vinzenz Pflanz, dyrektor ds. sprzedaży Sixt Leasing, dr Jörg Löffler, dyrektor zarządzający Fleet Logistics.

Opinie

Adam Kornacki dla nas opisuje swoje wrażenia z tegorocznej Genewy.

Klaudia Podkalicka pochyla się nad tematem braku obiektywizmu kierowców w ocenie własnych umiejętności.

Beata Bublewicz i Mariusz Korpoliński przypominają, jak w czasach transformacji ustrojowej i gospodarczej wyglądało prowadzenie biznesu i zarządzanie flotą.

Rafał Jemielita pisze z kolei o wadach i zaletach jeżdżenia Ferrari.

Zarządzanie, serwis i technologie

W dziale Zarządzanie publikujemy m.in. artykuł o trendach w branży wynajmu długoterminowego i Rent a Car z perspektywy NFM Group. Piszemy też o najnowszych tendencjach w ubezpieczeniach i sposobach na zmniejszenie kosztów polis oraz sposobie na to, jak zarządzać spółką i pozostać anonimowym.

Paweł Kacperek z Connected Life Magazine zajął się tematem Internet of Things i niedaleką przyszłością, w której domem będziemy mogli sterować z samochodu.

Publikujemy również wyniki najnowszych testów oponiarskich ADAC oraz opisujemy nowości oponiarskie.

Za kierownicą

Przygotowaliśmy podsumowanie naszych dotychczasowych wrażeń z jazdy modelem Peugeot 308 SW, którym pokonaliśmy już 70 000 km. Testowaliśmy też model Jeep Grand Cherokee oraz dwa nowe, miejskie auta: Nissana Micrę i Kię Rio. Sprawdziliśmy też odnowioną Škodę Octavię, o której rozmawialiśmy z Hubertem Niedzielskim, specjalistą ds. PR czeskiej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *