[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe 2/2017

Wywiady z prezesami i dyrektorami Volvo, Toyota, Škoda, Volkswagen Financial Services, Eniro i Nissan oraz trzy raporty podsumowujące polski rynek motoryzacyjny oraz CFM – to część tematyki najnowszego magazynu Menadżer Floty: Forum Biznesowe.

Menadżer Floty: Forum Biznesowe 2/2017 – darmowe wydanie interaktywne >>>

Biznes

Z Arkadiuszem Nowińskim, prezesem Volvo Car Poland, rozmawialiśmy o motywowaniu pracowników, chorobach wieku dziecięcego samochodów, nowej gamie Volvo, ponoszeniu ryzyka biznesowego oraz o… żeglarstwie.

Z prezydentem Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe Jackiem Pawlakiem dyskutowaliśmy o problemie smogu, roli samochodów ekologicznych w poprawie jakości powietrza, opłacalności zakupu hybrydy, różnicach między poszczególnymi rynkami Europy Centralnej oraz powrocie Toyoty do rajdów samochodowych na poziomie Mistrzostw Świata.

Daniel Trzaskowski, dyrektor sprzedaży flotowej w Volkswagen Financial Services, w wywiadzie dla Menadżera Floty: Forum Biznesowego mówi o pozycji VWFS na rynku, nowoczesnych formach finansowania, rosnącej świadomości klientów w kwestii kosztów użytkowania floty oraz ważnym zadaniu, jakim jest zapewnienie mobilności.

Z Tomaszem Koterem, kierownikiem Zespołu Sprzedaży Flotowej marki Škoda, rozmawialiśmy m.in. o utrzymywaniu pozycji lidera na polskim rynku, trendach na rynku flotowym, udogodnieniach finansowych dla MŚP oraz takich nowościach, jak odświeżona Octavia i SUV Kodiaq.

Łukasz Dudziński, dyrektor i szef kuchni we wrocławskim pięciogwiazdkowym Hotelu Grape, w rozmowie z Katarzyną Szulik z Hastalabistro.pl, opowiedział o swoim międzynarodowym doświadczeniu, wyróżnikach swojej kuchni i bardzo ważnej roli wina w Hotelu Grape.

Raporty

W najnowszym wydaniu przedstawiamy trzy duże raporty dotyczące polskiego rynku. Podsumowaliśmy wyniki sprzedaży w segmentach pojazdów osobowych i dostawczych, a także opracowaliśmy wyniki branży leasingowej, wynajmu długoterminowego i sektora Rent a Car.

Zarządzanie

Krzysztof Marciniak, dyrektor operacyjny Eniro Polska, w rozmowie z nami przybliża temat zarządzania flotą liczącą 150 pojazdów.

Witold Chmarzyński radca prawny i wspólnik w kancelarii CC Law, opracował dla Menadżera Floty: Forum Biznesowego raport pt. „Czy można pobierać opłaty za prąd ze słupków?”.

W dziale zarządzanie przybliżamy również wyniki badania LeasePlan CarCost Index 2016, które pokazuje, gdzie w Europie utrzymanie auta jest najdroższe.

Rafał Błachowski, specjalista w zakresie sprzedaży bezpośredniej, zarządzania ludźmi oraz employer brandingu i budowania kultury organizacyjnej, pisze o budowaniu relacji partnerskich na linii sprzedawca-klient.
Technologie i trendy

Takashi Shirakawa, szef działu badań i rozwoju w Nissan Technical Centre Europe, w wywiadzie dla Menadżera Floty: Forum Biznesowego mówi o dostosowaniu technologii jazdy autonomicznej do poszczególnych rynków, cenie systemów autonomicznych, nowatorskich sposobach wykorzystania baterii aut elektrycznych i zabezpieczaniu samochodów przed hakerami.

O cyberbezpieczeństwie, nowoczesnych technologiach stosowanych przez samorządy terytorialne oraz rozwoju Smart City rozmawiamy z dr. Krzysztofem Gawkowskim, dyrektorem Instytutu Bezpieczeństwa Inteligentnych Miast oraz kierownikiem Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Uczelni Techniczno-Handlowej.

Michał Sztorc z PremiumMoto.pl stara się odpowiedzieć na pytanie, czy samochody autonomicznej to wymyślanie koła na nowo.

Paliwa i serwis

W dziale paliwa i serwis przedstawiamy raport o kartach paliwowych, którymi możemy płacić na stacjach różnych marek i kartach o działaniu międzynarodowym.

Piszemy też o przyszłości silników Diesla. Obszernych komentarzy w tej sprawie udzielili prof. nzw. dr hab. inż. Marcin Ślęzak, dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego, oraz Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

W tym numerze prezentujemy też zestawienie niezależnych sieci serwisowych i oponiarskich.

Za kierownicą

W dziale za kierownicą opisujemy nową generację Insignii w wersjach Grand Sport i Sports Tourer z gamy Opla i przybliżamy nasze wrażenia z jazd modelami Hyundai i30, Volkswagen Crafter oraz odświeżoną gamą marki Dacia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *