Nissan Intelligent Get & Go Micra – dobierz współużytkowników przez sieć

Nissan uruchamia pionierską usługę współużytkowania samochodów, w której kluczową rolę odgrywają sieci społecznościowe.

Usługa Nissan Intelligent Get & Go Micra umożliwi użytkownikom współposiadanie fabrycznie nowego Nissana Micra. Podstawą są sieci społecznościowe, w których Nissan może dopasowywać profile konsumentów, tworząc nową generację społeczności współużytkowników samochodów. Obsługa tych grup będzie realizowana w 100 procentach cyfrowo.
NISSAN INTELLIGENT GET & GO MICRA - Logo
Samochody oferowane w ramach usługi, która zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku, początkowo w Paryżu i okolicach, powinny pojawić się na ulicach w kwietniu 2017 roku. Usługa, oparta na algorytmie wykorzystującym profilowanie społeczne i geolokalizację, będzie kojarzyć współposiadaczy o komplementarnych względem siebie potrzebach w zakresie użytkowania pojazdu. Członkowie społeczności będą otrzymywali indywidualne miesięczne faktury wystawiane na podstawie intensywności korzystania z pojazdu.

W ramach usługi Nissan Intelligent Get & Go Micra kierowcom oferowany jest nowy Nissan Micra Acenta 0.9 z manualną skrzynią biegów. Usługa obejmuje ubezpieczenie, serwis, dostęp do internetowego narzędzia kojarzenia użytkowników, aplikację na smartfon i pokładową technologię. Roczny limit przebiegu dla społeczności korzystającej z danego egzemplarza wynosi 15 000 kilometrów.

Źródło: Nissan