Modele Nissana z technologią optymalizującą pracę w firmach

Nissan Europe i Telogis nawiązały współpracę, której celem jest zaoferowanie europejskim nabywcom samochodów użytkowych nowej generacji technologii i usług przeznaczonych do pojazdów połączonych z Internetem o nazwie NissanConnect Fleet.

Nowatorska technologia ma umożliwić klientom skomunikowanie ich pojazdów, pracowników i wykonywanych zadań w celu podniesienia bezpieczeństwa pracy kierowców i poziomu świadczonych usług, przyczyniając się jednocześnie do zrównoważonego rozwoju i efektywności operacyjnej.

„Dzięki łączności z Internetem nabywcy samochodów użytkowych marki Nissan uzyskają dostęp do przejrzystych informacji przydatnych w prowadzeniu firmy” — mówią przedstawiciele Nissana. „Od udostępnienia pracownikom na drodze i w terenie narzędzi poprawiających ich bezpieczeństwo i wydajność pracy po optymalizację codziennych tras zaopatrzenia — NissanConnect Fleet będzie miał wpływ na zmianę modelu działalności klientów Nissana” – dodają.

Wykorzystując sprzęt zamontowany fabrycznie lub zainstalowany przez autoryzowanego dealera Nissana, NissanConnect Fleet łączy pojazd z platformą zarządzania zasobami mobilnymi (MRM) Telogis. Platforma ta odbiera i analizuje dane z poszczególnych pojazdów, w tym parametry charakteryzujące pracę kierowcy i sposób eksploatacji pojazdu, oraz zamienia je na użyteczne informacje, dzięki którym zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa mogą podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe.

Wiele największych i najbardziej renomowanych operatorów flot pojazdów użytkowych na świecie łączy swoje pojazdy, zasoby, pracowników i klientów w sieć, aby realizować swoje zadania poza czterema ścianami biura dzięki platformie MRM Telogis. Oprogramowanie Telogis pozwala zoptymalizować i zautomatyzować pracę i procesy pod kątem poprawy bezpieczeństwa, produktywności, wydajności oraz zrównoważonego rozwoju niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Rozwiązanie NissanConnect Fleet z technologią Telogis będzie dostępne w Europie w kilku krajach europejskich jeszcze w tym roku, początkowo w następujących pojazdach (w przyszłości lista powiększy się o kolejne modele):

wszystkie crossovery: Qashqai, X-Trail i Juke,
kompaktowy Pulsar,
pick-up Navara o ładowności jednej tony,
dostawczy NV200,
ciężarowy NT400 Cabstar,
elektryczne modele LEAF i e-NV200

Źródło: Nissan